КПВВ на Донбасі будуть відкриватися адаптивно з середини червня, пенсіонери зможуть отримати накопичені пенсії – Резніков

Поступове зняття обмежень на перетин КПВВ на Донбасі почнеться в середині червня і буде адаптивним, залежно від епідеміологічної ситуації, зокрема на окупованих територіях. Пенсіонерам з ОРДЛО не варто хвилюватись – після завершення карантину у них буде до 90 днів щоб отримати свої пенсії, які накопичуються на картках Ощадбанку.

Віце-прем’єр - міністр з питань реінтеграції ТОТ Олексій Резніков Фото: YouTube Shuster online

Про це заявив віце-прем’єр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера», повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«У спокійному режимі ми будемо адаптивно відкривати КПВВ, починаючи з середини червня, приймати рішення в залежності від епідеміологічної обстановки, в тому числі на окупованих територіях», – сказав Резніков.

При цьому він підкреслив, що поки немає ніякої достовірної інформації про реальну ситуацію з розповсюдженням коронавірусу COVID-19 на окупованих територіях.

«Тільки з різних джерел, з тієї ж правозахисної групи ми встановлюємо приблизну епідеміологічну ситуацію на тій території і вона небезпечна для Донецької, Луганської областей, які сьогодні є контрольованими урядом України», – зазначив Резніков.

Він зауважив, що у разі повного відкриття КПВВ виникають ризики внесення інфекції з окупованої на підконтрольну України територію.

«Як будуть відкриватися КПВВ на лінії розмежування і що буде відбуватися? Так званий адаптивний буде режим: спочатку мова піде про дітей, про студентів, які будуть повертатися на навчання, про людей, які мають роботу на підконтрольній уряду території», – пояснив віце-прем’єр.

Він також звернувся до пенсіонерів, які мешкають на окупованих територіях і через непрацюючі КПВВ на лінії розмежування зараз не мають можливості приїхати на підконтрольну територію щоб отримати свої пенсії.

«Хочу звернутись до всіх літніх людей, які є пенсіонерами, – ваші гроші накопичені на ваших картках Ощадбанку, кожного місяця йде зарахування. Не переживайте, тому що в постанові уряду чітко сказано: навіть після завершення карантину у вас буде 30 днів впродовж і 60 днів на верифікацію – у вас буде до 90 днів у спокійному режимі прийти у зручний для вас час через КПВВ, отримати у відділені Ощадбанку ваші гроші, поспілкуватися з працівниками соціального захисту та виконати свої завдання», – наголосив Резніков.

Як повідомлялось, штаб Операції об’єднаних сил (ООС) підтвердив, що контрольні пункти в’їзду-виїзду на лінії розмежування на Донбасі готуються відкрити 10 червня.

Правозахисники закликали якомога скоріше відкрити КПВВ на Донбасі та на адмінкордоні з Кримом.

Нагадаємо:

  • З 22 березня в районі проведення Операції об’єднаних сил з метою ефективної протидії та недопущення занесення на підконтрольну Уряду України територію коронавірусної інфекції тимчасово припинений пропуск через КПВВ на лінії розмежування.
  • Незважаючи на тимчасове закриття КПВВ на Донбасі, пропуск осіб через лінію розмежування можливий за «надзвичайних обставин гуманітарного характеру та наявності відповідних підтверджуючих документів». У Мінреінтеграції пояснили, які саме гуманітарні обставини дають підстави на перетин громадянами тимчасово закритих КПВВ на Донбасі.
  • У Держприкордонслужбі пояснили, що у громадян є два варіанти отримати дозвіл на перетин лінії розмежування через тимчасово закриті КПВВ на Донбасі.
  • Заступник командувача штабу ООС Богдан Бондар пояснив, що Командувач ООС приймає індивідуальні рішення про перетин лінії розмежування через українські КПВВ на період карантину. Але одного рішення штабу ООС мало для переходу людей, потрібно щоб їх пропустили і представники «Л-ДНР» на своїх КПП.
  • Центр журналістських розслідувань у матеріалі «Карантинні КПВВ на лінії розмежування сімей» дослідив ситуацію навколо КПВВ на Донбасі.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine