Опублікований алгоритм припинення самоізоляції для тих, хто перетнув КПВВ

Докладну інструкцію припинення самоізоляції для тих, хто перетнув державний кордон або контрольні пункти в'їзду-виїзду з Донбасу і Криму опублікував Центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України.

самоизоляция

Фото: dzerkalo.media

Дострокове припинення самоізоляції у зв’язку з перетином державного кордону або КПВВ можливо:

тільки для осіб, які перебувають на самоізоляції у зв’язку з перетином державного кордону та КПВВ протягом останніх 14 днів;
тільки на підставі негативного результату ПЛР-дослідження, проведеного з метою припинення самоізоляції після перетину кордону і КПВВ;
тільки за результатами дослідження лабораторії з переліку, представленого нижче.

«Тобто людина повинна здати свій біологічний матеріал на ПЛР-дослідження лабораторії з переліку, попередньо заповнивши інформовану згоду на обробку даних. У формі необхідно обов’язково зазначити факт перетину кордону або КПВВ. Якщо він стався протягом останніх 14 днів, точну дату прибуття на територію України», – роз’яснили в Центрі громадського здоров’я.

Щоб уникнути небажаних наслідків, у формі варто вказати номер телефону, який був використаний для встановлення програми «Дій вдома».

У разі отримання негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР:

лабораторія, яка безпосередньо виконала дослідження, повинна внести результат негативного дослідження в електронну систему Центру громадського здоров’я України;
дані, внесені лабораторіями, автоматично синхронізуються з сервісом «Дій вдома»;
про можливість припинення самоізоляції людина буде проінформована відповідним повідомленням сервісу «Дій вдома».

Повний список лабораторій у всіх регіонах України знаходиться тут.

Нагадаємо:

  • Кабмін вніс зміни до постанови, якою регулюється порядок самоізоляції та обсервації громадян, які перетинають КПВВ на лінії розмежування на Донбасі та на адмінкордоні з окупованим Кримом. Зокрема, передбачено припинення самоізоляції та обсервації особи у разі отримання негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР, який отримано після перетину КПВВ. Аналогічний порядок передбачений і для громадян, які перетинають державний кордон України.
  • Докладні інструкції правозахисників про те, як користуватися мобільним додатком «Дій вдома» для контролю режиму самоізоляції, який повинні встановлювати громадяни на КВПП при виїзді з тимчасово окупованих територій в Донецькій і Луганській областях, а також з тимчасово окупованого Криму, читайте в матеріалі Центру журналістських розслідувань.
  • Поради з установки додатку «Дій вдома» від тих людей, які вже перетнули лінію розмежування на Донбасі. Правозахисниця вказала на головні помилки Кабміну України щодо відкриття КПВВ на Донбасі після карантину.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine