У «ДНР» заявили, що 13 липня відкриють КПВВ «Оленівка» на в’їзд і виїзд

«Влада» так званої «ДНР» 13 липня відкриє контрольний пункт в'їзду-виїзду (КПВВ) «Оленівка» на лінії розмежування на Донбасі на в'їзд і виїзд. КПВВ буде працювати поки тільки один день з 9:00 до 18:00.

КПВВ «Оленівка» в «ДНР» Фото: dan-news.info

Про це повідомили в «Міжвідомчій оперативному штабі ДНР» щодо попередження завезення і розповсюдження COVID-19, передає сепаратистський ресурс «Донецкое агентство новостей».

Як зазначається, КПВВ буде працювати з 9:00 до 18:00. Пропуск в «ДНР» з підконтрольної українському уряду території буде здійснюватися виключно за дозволом «міжвідомчого штабу». При цьому громадяни, які виїжджають з «ДНР», повинні мати реєстрацію на підконтрольній Україні території.

«Всі особи, які прибули в Республіку з боку України, підлягають обов’язковій обсервації тривалістю не менше 14 днів. Обсервація забезпечується установами охорони здоров’я ДНР і є безкоштовною. Про роботу КПВВ «Оленівка» в інші дні на в’їзд і виїзд буде повідомлено додатково», – заявили в «штабі».

Про те, що в «ДНР» мають намір 13 липня відкрити КПВВ «Оленівка», повідомляє і громадська організація «Донбас SOS». При цьому правозахисники нагадують, що розташований навпроти КПВВ «Оленівка» український КПВВ «Новотроїцьке» здійснює пропуск громадян в штатному режимі, з 07:00 до 18:00.

«Ми НЕ рекомендуємо перетинати КПВВ «Новотроїцьке» тим, хто не отримав підтвердження з боку непідконтрольною території Донецької області про пропуск. Також пам’ятайте, що при в’їзді на підконтрольну територію України необхідно активувати мобільний додаток «Дій вдома» для подальшого проходження самоізоляції за вказаною Вами адресою. Це стосується всіх, в тому числі тих, хто так і не був пропущений на непідконтрольну територію», – заявили в «Донбас SOS».

Нагадаємо:

  • 10 червня на Донбасі відкрилися після карантину КПВВ «Мар’їнка» (Донецька область) і пішохідний КПВВ «Станиця Луганська» (Луганська область). Всім, хто слідує з тимчасово окупованої території України, роблять безконтактний температурний скринінг тіла і проводять опитування щодо контакту з хворими на COVID-19. Людей (крім тих, хто прибуває для участі у ЗНО) пропускають тільки за умови згоди на проходження самоізоляції з використанням єдиного електронного сервісу «Дій вдома», або обсервації.
  • З 28 червня «влада» так званої «ДНР» закрила єдиний працюючий на території Донецької області КПВВ «Оленівка» на лінії розмежування, який знаходиться навпроти українського КПВВ «Новотроїцьке» і був відкритий лише 22 червня після тримісячної перерви в роботі через введення карантину. Причина закриття – нібито погіршення ситуації з пандемією коронавірусу на підконтрольній Україні території.
  • За інформацією Держприкордонслужби України, на Донбасі окупанти блокують роботу всіх КПВВ в Донецькій області. На лінії розмежування пропуск громадян здійснюється лише у КПВВ «Станиця Луганська» у Луганській області.
  • «Влада» так званої «ДНР» розробляє «альтернативні механізми» пропуску через КПВВ на лінії розмежування, які вони закрили 28 червня.
  • В ООН закликали всі сторони конфлікту на Донбасі вжити скоординовані і реалістичні заходи щодо відкриття КПВВ на лінії розмежування. 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine