У Криму «суд» залишив чинним рішення про розшук активіста Едема Бекірова

«Верховний суд» окупованого Криму 13 липня відхилив апеляцію захисту на постанову «Центрального районного суду» Сімферополя про оголошення в розшук кримськотатарського активіста Едема Бекірова, який був переданий 7 вересня 2019 року Україні в ході обміну утримуваних осіб з Росією.

Кримськотатарський активіст Едем Бекіров в аеропорту «Бориспіль», Київ, 07.09.2019 Фото: president.gov.ua

Про це повідомив адвокат Олексій Ладін, який представляв інтереси кримськотатарського активіста в «суді», передає громадське об’єднання «Кримська солідарність».

«Захист вважав оголошення в розшук Едема Бекірова незаконним, оскільки при прийнятті рішення, що він нібито не з’явився за викликом «суду», захист представив численні медичні документи про те, що Едем Бекіров, будучи інвалідом першої групи, продовжує лікування, в тому числі і стаціонарне, в госпіталях і клініках України, як по частині неврології, так і по частині кардіології, також вирішує питання протезування», – сказав Ладін.

Він нагадав, що 22 травня «Центральний райсуд» Сімферополя прийняв рішення призупинити кримінальну справу і оголосити Бекірова в розшук без фактичного взяття під варту до явки в «суд». На момент винесення рішення через карантин були закриті всі контрольно-пропускні пункти на адмінкордоні з Кримом.

«Навіть просте його пересування по вулицях Сімферополя, або по території України, воно саме по собі утворювало склад адміністративного правопорушення, оскільки йому законом і лікарями наказували сувору самоізоляцію для того, щоб, не дай Бог, не заразитися COVID-19», – додав захисник.

Оригінали медичних документів, що підтверджують позицію захисту, на момент винесення рішення «Центральним райсудом» Сімферополя захист надати не міг через епідеміологічну ситуацію і перекритий адмінкордон, тому до справи долучено були лише копії. Однак сьогодні в ході розгляду апеляції «судді» були надані оригінали. Однак «суд» не взяв до уваги аргументи адвоката Ладіна.

Захист має намір оскаржити рішення «Верховного суду Республіки Крим».

Як повідомлялось, 22 травня в Криму «Центральний районний суд» Сімферополя оголосив в розшук Едема Бекірова. Кримінальну справу Бекірова було призупинено.

Нагадаємо:

  • 12 грудня 2018 року на адмінкордоні з Кримом на російському КПП співробітники ФСБ затримали кримськотатарського активіста, жителя Новоолексіївки Херсонської області Едема Бекірова, який їхав на півострів провідати свою 78-річну матір. У січні 2018 року Бекіров переніс складну операцію на серці, в ході якої йому були встановлені 4 шунти. Він носить знімний протез на правій нозі (нижче коліна). ФСБ висунула активісту офіційне обвинувачення «в незаконному обороті зброї і незаконній передачі, збуті, зберіганні, перевезенні або носінні вибухових речовин (ч. 2 ст. 222 і ч.2 ст. 222.1 КК РФ)».
  • 11 червня 2019 року ЄСПЛ зобов’язав владу Росії негайно помістити в лікарню важкохворого Бекірова, який утримується в сімферопольському СІЗО окупованого Криму. Це рішення не було виконано. 10 липня ЄСПЛ зобов’язав уряд РФ провести незалежне медичне обстеження Бекірова.
  • 27 серпня 2019 року «Центральний райсуд» Сімферополя змінив запобіжний захід Едему Бекірову з утримання під вартою на зобов’язання з’являтися до суду.
  • 7 вересня 2019 року у київському міжнародному аеропорту «Бориспіль» зустріли українських політв’язнів і військовополонених моряків ВМСУ, яких доставити з Росії в результаті обміну утримуваних осіб між Україною та РФ. Серед 35 звільнених громадян Украіни був і Едем Бекіров.
  • 10 вересня 2019 року Едему Бекірову лікарі київської клінічної лікарні «Феофанія» провели операцію. На початку жовтня кримськотатарському активісту зробили ще одну операцію по стентуванню судин ніг.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine