У Криму окупанти проклали 50 з 60 км трубопроводу для перекидання води з Тайганського водосховища в Сімферополь

Новини
Фото: mil.ru

В окупованому Криму російські військові проклали 50 з 60 км тимчасового трубопроводу для перекидання води з розташованого в Білогірському районі Тайганського водосховища в Сімферопольське водосховище, щоб забезпечити водопостачання Сімферополя, який відчуває дефіцит води.

Про це повідомляє Департамент інформації та масових комунікацій Міноборони РФ.

«Підрозділи матеріально-технічного забезпечення Південного і Західного військових округів проклали понад 50 кілометрів трубопроводу, який з’єднає Тайганськоє і Сімферопольське водосховища в Республіці Крим», – йдеться в повідомленні.

Як зазначили у відомстві, прокладання трубопроводу триває. Для подачі води по ньому будуть використовуватися пересувні насосні станції, обладнані перекачувальними насосними установками.

Фото: mil.ru

Як повідомлялось, 11 липня до Сімферополя прибули перші підрозділи матеріально-технічного забезпечення Південного і Західного військових округів РФ і ешелони з необхідним обладнанням і матеріалами для прокладки понад 60 км водопроводу між Тайганським і Сімферополським водосховищами. До виконання завдань залучені понад 300 військовослужбовців і понад 140 одиниць різної техніки.

Російські вчені спрогнозували влітку 2020 року посуху і низькі рівні води у водосховищах і річках на території окупованого Криму.

На півострові зменшуються запаси води у водосховищах природного стоку, незважаючи на сильні зливи, що пройшли в червні. Загальний сумарний запас води в водоймах на початок липня склав 83,31 млн куб м, що на 1,85 млн куб м менше, ніж місяць тому і в 2,2 рази менше, ніж на початок липня 2019 року.

Нагадаємо:

  • Після окупації Криму Україна в квітні 2014 року року перекрила надходження води на півострів з річки Дніпро через Північно-Кримський канал, який забезпечував до 85% його потреб в прісній воді. Для забезпечення водою господарств Херсонської області та недопущення її перетоку на окуповану територію півострова канал перегородили тимчасовою дамбою із мішків з піском. У Криму склалася критична ситуація з водопостачанням окремих міст, а також з організацією зрошення і поливу на землях сільськогосподарського призначення.
  • На думку кримських вчених, регіональних чиновників і аграріїв альтернативи Північно-Кримському каналу для виробництва якісної сільськогосподарської продукції та збереження екологічного балансу грунтів не існує.
  • У квітні 2020 року так званий «глава Криму» Сергій Аксенов закликав жителів окупованого півострова економити воду.
  • Заступник директора Інституту водних проблем і меліорації НААН України Михайло Яцюк вважає, що заходи, які вживає «влада» окупованого Криму для економії води, не врятують ситуацію з зневодненням півострова. Навесні було мало опадів і решту запасів води в Криму доведеться «розтягувати».