Прикордонники розповіли, куди звертатися за роз’ясненнями щодо проходження адмінкордону з Кримом

Херсонський прикордонний загін Держприкордонслужби опублікував порядок звернення громадян до управління Херсонського прикордонного загону з питанням, куди звертатися за роз'ясненнями щодо проходження адмінкордону з Кримом.

КПВВ «Чонгар» Фото: genichesk.ipc.org.ua

«Протягом першого півріччя поточного року на адресу Херсонського прикордонного загону надійшло 160 звернення громадян.

Громадяни звертались з проханням роз’яснити порядок перетину адмінмежі з тимчасово окупованим Кримом під час карантинних обмежень. Також були звернення з питань соціального забезпечення військовослужбовців за контрактом. На всі звернення встановленим порядком надано відповіді, адже Державна прикордонна служба України – прозора організація, що відкрита для взаємодії та діалогу з громадою, експертною спільнотою, а також з усіма зацікавленими сторонами.

Нагадуємо, що особистий прийом громадян начальником Херсонського прикордонного загону полковником Юрієм Черновим здійснюється першого та третього четверга щомісяця з 15.00 до 17.00. Перший заступник начальника прикордонного загону – начальник штабу підполковник Владислав Кобиляков здійснює прийом громадян другого та четвертого четверга щомісячно з 14.00 до 16.00

Також звернення можна надсилати на адресу: 75000, м. Херсон, вул. Перекопська, 175, або на електронну скриньку

herson_zagin@dpsu.gov.ua»- йдеться в повідомленні.

Громадяни України та іноземці, які слідують на в’їзд до материкової частини України пропускаються після встановлення додатку «Дій вдома»

Уповноважені службові особи підрозділу охорони державного кордону відмовляють у в’їзді на материкову частину громадянам України та іноземцям, які відмовляються встановлювати додаток “Дій вдома”.

Не підлягають самоізоляції у зв’язку з перетином контрольних пунктів в’їзду – виїзду на адмінмежі з ТОТ АР Крим, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті з хворою на COVID-19 особою:

співробітники Місії Міжнародного комітету Червоного Хреста;
співробітники акредитованих в Україні дипломатичних місій, зокрема тих, які проводять моніторинг ситуації та доставку гуманітарної допомоги населенню, що проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим;
учасники зовнішнього незалежного оцінювання та вступних випробувань, зокрема для вступу через освітні центри “Крим — Україна” за запрошенням закладу вищої (фахової передвищої) освіти, разом з однією особою, що супроводжує кожного з них.

Обсервація, самоізоляція особи у зв’язку з перетином КПВВ припиняється у разі одержання негативного результату тестування на COVID-19, який проведено після перетину адмінмежі.

Нагадаємо:

  • Правозахисниця вказала на головні помилки Кабміну України щодо відкриття КПВВ на Донбасі після карантину.
  • Правозахисники розповіли про найбільші проблеми, з якими стикаються громадяни при перетині КПВВ на Донбасі. Серед них, зокрема, встановлення мобільного додатку «Дій вдома», відсутність доступного інтернету та поганий мобільний зв’язок на КПВВ.
  • Докладні інструкції правозахисників про те, як користуватися мобільним додатком «Дій вдома» для контролю режиму самоізоляції, який повинні встановлювати громадяни на КВПП при виїзді з тимчасово окупованих територій в Донецькій і Луганській областях, а також з тимчасово окупованого Криму, читайте в матеріалі Центру журналістських розслідувань.
  • Поради з установки додатку «Дій вдома» від тих людей, які вже перетнули лінію розмежування на Донбасі.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine