З 1 серпня скасовується самоізоляція для громадян, які їдуть через КПВВ з окупованих Донбасу і Криму

З 1 серпня скасовується обов'язкова двотижнева самоізоляція для громадян, які в'їжджають на підконтрольну уряду України територію з тимчасово окупованих територій Донбасу і Криму. Особам, які перетинають КПВВ на лінії розмежування та адмінкордоні з півостровом, вже не потрібно буде встановлювати мобільний додаток «Дій вдома».

КПВВ «Станиця Луганська», Луганська область Фото: dpsu.gov.ua

Це передбачено постановою Кабміну України №641 від 22 липня, повідомив прес-секретар Державної прикордонної служби Андрій Демченко виданню Українська правда.

«З 1 серпня набуває чинності постанова уряду, якою скасовується ряд норм, які діяли до цього. Цією постановою внесено зміни до постанови уряду, які регламентують перетин лінії розмежування і адмінкордону з Кримом. На даний момент діє обов’язок для людей, які слідують з окупованих територій, – встановити додаток «Дій вдома». Ця норма скасовується», – сказав Демченко.

При цьому він пояснив, що Кабмін залишає за собою право відновити цю норму новим документом в разі потреби.

Також вказав Демченко, в постанові №641 щодо обов’язку самоізоляції збільшено кількість винятків для громадян, які в’їжджають на територію України з країн «червоної зони» з широким розповсюдженням COVID-19. Зокрема, тепер не підпадають під самоізоляцію особи, які не досягли 12 років, дипломати, ті, хто слідує транзитом, екіпажі вантажних, морських і повітряних суден, інструктори збройних сил держав-членів НАТО.

У той же час обов’язковим для іноземців залишається страховий поліс, але також розширена категорія осіб, яким він не потрібен. Додалися дипломати, представники офіційних міжнародних місій, і члени їх сімей, військовослужбовці збройних сил держав – членів НАТО, що беруть участь в заходах щодо підготовки підрозділів Збройних Сил.

Для уникнення проблем і конфліктних ситуацій спікер ДПСУ закликав українців, які планують подорожі за кордон, цікавитися особливостями в’їзду в інші країни в умовах пандемії коронавірусу, а також нагадав, що, згідно з розпорядженням уряду, українці повинні встановити електронний додаток «Дій вдома» до виїзду з України.

Нагадаємо:

  • Правозахисниця вказала на головні помилки Кабміну України щодо відкриття КПВВ на Донбасі після карантину.
  • Правозахисники розповіли про найбільші проблеми, з якими стикаються громадяни при перетині КПВВ на Донбасі. Серед них, зокрема, встановлення мобільного додатку «Дій вдома», відсутність доступного інтернету та поганий мобільний зв’язок на КПВВ.
  • Правозахисники закликали владу забезпечити належним чином реалізацію процедури припинення самоізоляції осіб, які прибули з тимчасово окупованих територій Донбасу і Криму, в разі отримання негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР. Вони вказують, що ухвалений Кабміном України механізм дострокового припинення самоізоляції не працює, а правила його функціонування є непрозорими.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine