У Білорусі з початку протестів затримані 68 журналістів – Білоруська асоціація журналістів

У Білорусі за час проведення протестних акцій з 9 по 13 серпня були затримані 68 журналістів. Зафіксовано 29 фактів насильства проти журналістів і їх травмування.

Журналістка газети «Наша Нива» Наталія Лубневська, яка отримала поранення Фото: RFE/RL

Про це 13 серпня повідомила Білоруська асоціація журналістів (БАЖ) в Telegram.

За інформацією БАЖ, починаючи з 9 серпня відбулося 68 затримань журналістів. Залишаються затриманими 23 журналіста.

Також зафіксовано 29 фактів насильства проти журналістів і їх травмування.

Зокрема, Асоціація повідомила про затримання 11 серпня польського журналіста Кацпера Сенніцкі.

«Стало відомо, що 11 серпня в Мінську був затриманий польський журналіст Кацпер Сенніцкі (Kacper Siennicki), який співпрацює з виданням Magazyn Przedsiębiorcy. Посольство Польщі дві доби продовжує пошуки свого громадянина в різних ІТТ», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо:

  • Вибори президента в Білорусі супроводжувались серйозними порушеннями свободи слова і прав журналістів з боку силовиків.
  • Міністри закордонних справ Литви, Польщі та України закликали владу Білорусі утриматися від застосування сили та звільнити всіх затриманих в ніч після президентських виборів.
  • Держдепартамент США закликав владу Білорусі поважати права білорусів на участь в мирних зібраннях і утримуватися від застосування сили, а також звільнити незаконно затриманих демонстрантів.
  • У Білорусі на четверту добу протестні акції незгодних з результатами виборів президента стали спокійнішими і нечисленними. Демонстранти трохи змінили тактику і форму протестів, а міліція і військові менш активно в порівнянні з протистояннями 9 та 10 серпня на це реагували.
  • Українські дипломати продовжують пошук затриманих 12 серпня у Мінську білоруським силовиками волонтерів правозахисної організації «Восток SOS» Костянтина Рєуцького та Євгена Васильєва у закладах тимчасового утримання столиці Білорусі, однак поки що встановити їх місцезнаходження не вдалось. Офіційні органи Білорусі не надають інформації про затриманих українців
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine