Троє затриманих в Білорусі українців вже звільнені, щодо четвертого тривають переговори – Зеленський

Новини
Президент України Володимир Зеленський Фото: president.gov.ua

Троє затриманих в Білорусі українців Євген Васильєв, Костянтин Рєуцький і Оксана Альошина вже звільнені і перебувають у посольстві України. Переговори щодо звільнення Романа Шишка, який перебуває в ізоляторі Бресту, тривають.

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський на своїй сторінці у Facebook.

«Сьогодні, після наших наполегливих дій, були нарешті звільнені українці Євген Васильєв, Костянтин Рєуцький і Оксана Альошина. Наші правозахисники та журналісти були незаконно затримані ще 12 серпня. Сьогодні їх звільнили. Вони не порушували жодних законів Республіки Білорусь і перебували там виключно задля отримання достовірної інформації про події, що там відбуваються, та задля коментування їх у публічному медійному просторі. Відкрито, прозоро, професійно. Зараз вони в цілковитій безпеці», – написав Зеленський.

Він додав, що також зараз ведуться перемовини задля звільнення ще одного затриманого білоруськими силовиками українця – Романа Шишка, який перебуває в ізоляторі міста Бреста.

«Ми наполегливо хочемо, щоб повернули наших громадян додому. Україна вміє захищати своїх громадян і завжди це робитиме. Однак ми закликаємо наших білоруських колег категорично утриматися від незаконних затримань і насильства. Нам дійсно небайдуже. Ми справді переживаємо за все, що відбувається в Білорусі», – зазначив президент.

Він наголосив, що Білорусь завжди була добрим другом і партнером України. «І для нас важливо, щоб білоруси знайшли виключно мирний і демократичний вихід із суспільно-політичного конфлікту. Щоб Білорусь надалі розвивалася та була демократичною, економічно сильною й незалежною державою», – вказав Зеленський.

Нагадаємо:

  • 12 серпня в Мінську білоруські силовики затримали волонтерів правозахисної організації «Восток SOS» Костянтина Рєуцького і Євгенія Васильєва. Українські правозахисники прибули до Білорусі в рамках місії з надання допомоги своїм білоруським колегам, яким належить виконати велику роботу в зв’язку з арештами громадян під час масових акцій протесту з приводу президентських виборів 9 серпня. Українські правозахисні організації стурбовані долею колег і вимагають від влади Білорусі негайно їх звільнити.
  • 13 серпня українські дипломати продовжили пошук затриманих Костянтина Рєуцького та Євгена Васильєва у закладах тимчасового утримання столиці Білорусі, однак встановити їх місцезнаходження не вдалось. Офіційні органи Білорусі не надають інформації про затриманих українців.
  • Вранці 14 серпня затримані у Білорусі Євген Васильєв та Костянтин Рєуцький вийшли на свободу і попрямували до посольства України у Мінську.