У Херсоні СБУ влаштувала обшук у проросійського блогера Кирила Стремоусова

У Херсоні СБУ вилучила в проросійського блогера Кирила Стремоусова телефон та комп'ютери.

Кирило Стремоусов Фото: YouTube

Про це повідомив Сергій Нікітенко, редактор херсонського видання «Мост».

«Кирюша на волі. Тільки що поговорили. СБУ забрала у нього телефон і комп’ютери. І відпустили. Кукурікає знову містом», – написав він у Facebook.

Стремоусов на своєму каналі в YouTube відразу після звільнення почав пряму трансляцію на «зборах громади».

У публікації «Херсонські ЗМІ: ангажованість та відголоски російської пропаганди» Центр журналістських розслідувань вже розповідав про провокативну та проросійську діяльність співвласника і керівника  інформагентства «Таврія Ньюс» Кирила Стремоусова. Він став відомим кілька років тому як організатор  так званих «Русских пробежек» та борець за «Единую Русь». Також Стремоусов у квітні 2018 року брав участь у спробі відбити кримського колаборанта з Євпаторії Сергія Осьмініна біля будівлі міського суду.

Як писав ЦЖР в матеріалі Полювання на журналістів. Херсонщина, 23 червня 2020 року Дмитро Багненко, журналіст-розслідувач херсонського видання «Вгору», готував матеріал з приводу незаконного будівництва парковки в центрі Херсона, коли на нього скоїв напад Кирило Стремоусов.

Після нападу Дмитро Багненко потрапив до лікарні, де в нього діагностували закриту черепно-мозкову травму. На телефон кореспондента та редакції почали приходити погрози з невідомих номерів, офіс видання обіцяли підпалити. 

Детальніше читайте в матеріалі Центру журналістських розслідувань Полювання на журналістів. Херсонщина

  • 20 серпня контррозвідники Служби безпеки України повідомили, що  припинили діяльність агентурної мережі ФСБ РФ, що діяла на території Херсонської області.
  • Контррозвідка СБУ в Херсоні затримала Тетяну Кузьміч, яка  очолює ГО «Руська національна громада «Русичъ»  і викладає у Херсонській академії неперервної освіти, за підозрою у державній зраді. 
  • Детальніше читайте в матеріалі Центру журналістських розслідувань Хто та як просуває ідеї «русского мира» у Херсоні.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine