Запаси водосховищ в окупованому Криму продовжують зменшуватися

В окупованому Криму горизонти водосховищ продовжують скорочуватися і зменшуватися.

Фото: КРЦ

Про це повідомив 18 вересня на засіданні оперативного штабу глава підприємства «Вода Криму» Володимир Баженов.

«Ми маємо в Аянском водосховище 1,359 мільйонів кубометрів води, Сімферопольське водосховище – 6,130 мільйонів кубів, Партизанське водоймище – 5,952 мільйона кубів. Це не дозволяє нам підняти води стільки, скільки б хотілося. За минулу добу ми підняли з усіх водосховищ всього 75 тисяч кубів води. Але наша артезіанська вода поки впевнено надходить, 49 тисяч ми перекачали, тому сумарна подача води на город не скорочена», – розповів Баженов.

У коментарях під відео місцеві жителі скаржаться на повну відсутність води в Сімферополі.

«Переконливо прошу включати воду в районі Червоної гірки нормальним напором хоча б годину в день. Я живу одна з двома дітьми, один з яких немовля. В самому верху Червоної Гірки, на вул. Макаренка. З середи, а може і раніше, немає ні краплі води з крана. Я не маю чим мити дітей, чистий одяг у молодшого закінчилася. Підвіз води проблему не вирішує, тому що я фізично не можу донести необхідну кількість води в будинок. При цьому у моїх знайомих в центрі воду не відключають зовсім. Будь ласка, вирішите це питання», – йдеться в описі.

Кримськотатарський Ресурсний Центр направив Управлінню Верховного комісара ООН з прав людини звіт про вплив нераціональної політики окупаційної влади Росії на водний баланс Криму.

Як повідомлялось, у серпні в окупованому Криму пересохли кілька основних річок, що живлять деякі водосховища півострова.

З 24 серпня в Сімферополі, в Сімферопольському і Бахчисарайському районах окупованого Криму обмежили подачу води через посуху. Окупаційна влада заявила про встановлення біля соціальних об’єктів і в житлових мікрорайонах міста понад 230 накопичувальних баків для води. Обмеження вводились в три етапи. 7 вересня введений третій, самий жорсткий етап обмежень подачі води. Водопостачання здійснюється по годинах – вранці і ввечері.

3 вересня гендиректор підприємства «Вода Криму» Володимир Баженов заявив, що через тривалу посуху і малу кількості опадів, які повинні наповнювати водосховища, в окупованому Сімферополі навіть з урахуванням переходу на графік подачі води її запасів залишилося на два місяці. Тому було прийнято рішення відключити і подачу гарячої води.

В Білогірському районі Криму російські військові перекрили річку Біюк-Карасу земляною греблею нижче Білогірського водосховища і з ставка, що утворився, почали качати воду на потреби Сімферополя. Нижче за течією річка, яка забезпечувала водопостачання населених пунктів на сході півострова, залишилася без води.

Нагадаємо:

  • Після окупації Криму Україна в квітні 2014 року року перекрила надходження води на півострів з річки Дніпро через Північно-Кримський канал, який забезпечував до 85% його потреб в прісній воді. Для забезпечення водою господарств Херсонської області та недопущення її перетоку на окуповану територію півострова канал перегородили тимчасовою дамбою із мішків з піском. У Криму склалася критична ситуація з водопостачанням окремих міст, а також з організацією зрошення і поливу на землях сільськогосподарського призначення.
  • На думку кримських вчених, регіональних чиновників і аграріїв альтернативи Північно-Кримському каналу для виробництва якісної сільськогосподарської продукції та збереження екологічного балансу грунтів не існує.
  • Заступник директора Інституту водних проблем і меліорації НААН України Михайло Яцюк вважає, що заходи, які вживає «влада» окупованого Криму для економії води, не врятують ситуацію з зневодненням півострова. Навесні було мало опадів і решту запасів води в Криму доведеться «розтягувати».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine