Незаконним реставраторам Ханського палацу в Бахчисараї загрожує арешт в РФ

Російські слідчі хочуть заарештувати за розкрадання коштів керівництво ООО «Меандр», яке було фаворитом тендерів на незаконну реставрацію пам’яток історії та архітектури в окупованому Криму.

Олена Завадська, генеральний директор ТОВ «Меандр» Фото: nlr.ru

Про це повідомляє інформагентство ТАСС із посиланням на пресслужбу Басманного суду Москви.

Суд розгляне клопотання слідства про арешт двох керівників ТОВ «Меандр» за розкрадання коштів, виділених на реставрацію Санкт-Петербурзької державної консерваторії ім. Н.А.Римського-Корсакова, йдеться у повідомленні інформагентства.

«До Басманного суду надійшли матеріали за клопотаннями слідчого про обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту на термін до 22 листопада 2020 року стосовно Ярмош Євгенія і Завадської Олени. Обом пред’явлено обвинувачення в скоєнні злочину, передбаченого ч.4 ст.159 КК РФ (шахрайство, вчинене організованою групою або в особливо великому розмірі – ред.)», – сказано у повідомленні.

Слідчі Слідкому РФ затримали керівників ТОВ «Меандр» 23 вересня.

За інформацією правоохоронців, в червні 2017 року, між Федеральною державною казенною установою «Північно-Західна Дирекція з будівництва, реконструкції та реставрації» і ТОВ «Меандр» був укладений державний контракт на виробництво будівельних робіт в консерваторії на загальну суму 606 млн рублів. Як аванс ТОВ «Меандр» отримало понад 191 млн рублів, більша частина з яких була перерахована стороннім організаціям, гроші були переведені в готівку, а заплановані роботи не виконані.

Олена Завадська з 2015 року є генеральним директором ТОВ «Меандр», яке отримало численні підряди з реставрування пам’яток історії та архітектури в окупованому Криму на загальну суму 2 млрд рублів. Загалом ТОВ «Меандр» отримало держзамовлень на суму близько 10 млрд рублів. Будівельну та реставраційну діяльність ТОВ «Меандр» супроводжують скандали та штрафи через неналежне виконання робіт.

Нагадаємо:

  • 13 січня 2020 року «Верховний суд» окупованого Криму залишив без задоволення апеляційну скаргу на постанову «Ялтинського міського суду» про адміністративне правопорушення відносно фірми «Меандр», яка при «реконструкції» Воронцовського палацу в Алупці допустила намокання стелі, стін і меблів пам’ятника архітектури.
  • У квітні 2020 року російська ФДКУ «Дирекція з будівництва, реконструкції та реставрації» розірвала контракт на реставрацію Історичного бульвару в окупованому Севастополі з компанією «Меандр» (Санкт-Петербург), яка раніше відзначилася варварською «реставрацією» споруд Хан Сараю в Бахчисараї та ушкодженням Воронцовського палацу в Алупці.
  • В жовтні 2018 року Центр журналістських розслідувань у статті  «Гроші – «пітерським»,  війна – палацам» повідомляв, що тендер на розробку науково-проектної документації (НПД) з ремонтно-реставраційних робіт у Ханському палаці в Бахчисараї виграло ТОВ «Меандр» з Санкт-Петербургу. 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine