У «ЛНР» обмежили для місцевих жителів перетин КПВВ: в’їжджати і виїжджати можна лише раз на місяць

Окупанти в так званій «ЛНР» обмежили для жителів непідконтрольної Україні території в'їзд і виїзд через КПВВ «Станиця Луганська». З 25 вересня перетинати лінію розмежування громадянам з реєстрацією в «ЛНР» можна лише раз на місяць.

Міст через річку Сіверський Донець в КПВВ «Станиця Луганська» Фото: Іван Бухтіяров/hromadske

Відповідний «указ» підписав так званий «глава ДНР» Леонід Пасічник. Його опублікував сепаратистський ресурс «Луганський інформаційний центр».

Згідно «документу», з 25 вересня в’їзд з підконтрольній території України на непідконтрольну територію і виїзд з неї назад для громадян, які мають реєстрацію за місцем проживання в «ЛНР», дозволяється не частіше ніж один раз на місяць.

Рішення про обмеження поїздок Пасічник пояснив «несприятливою епідеміологічної ситуацією, що склалася на території України, і загрозою поширення нової коронавирусної інфекції (COVID-19)».

До цього моменту перет лінії розмежування для громадян, які проживають на непідконтрольній території Луганської області через КПВВ «Станиця Луганська» було необмеженим.

Як повідомлялось, Координаторка ООН з гуманітарних питань в Україні Оснат Лубрані закликала сторони конфлікту на Донбасі спростити перетин КПВВ на лінії розмежування, щоб мешканці непідконтрольних територій мали можливість отримати доступ до своїх пенсій та інших соціальних виплат, які вони не можуть отримати вже шостий місяць через карантин, а також возз’єднатися з близькими, які опинилися по різні боки лінії розмежування.

Ватажок так званої «ДНР» Денис Пушилін заявив, що не буде відновлювати повноцінну роботу КПВВ на лінії розмежування у Донецькій області, поки на підконтрольній Україні території не зміниться ситуація з захворюваністю коронавірусом. Зараз бойовики здійснюють пропуск громадян лише 2 дні на тиждень через КПВВ «Оленівка» під Донецьком, який пов’язаний дорожнім коридором з українським КПВВ «Новотроїцьке».

Нагадаємо:

  • Правозахисники вказують, що у «ДНР» порядок формування списків на в’їзд з підконтрольною Україні території на окуповану залишається непрозорим. В результаті громадяни, що не потрапили в списки, не можуть перетнути лінію розмежування на Донбасі через встановлений «ДНР» КПВВ «Оленівка» і змушені ночувати біля українського КПВВ «Новотроїцьке».
  • У міжнародній правозахисній організації Human Rights Watch заявили, що введені Кабміном України карантинні заходи при перетині лінії розмежування на Донбасі, зокрема, проходження обов’язкової двотижневої самоізоляції з установкою мобільного додатка «Дiй вдома» при проходженні КПВВ, блокували доступ до пенсій для жителів непідконтрольних територій. Уряд повинен знайти альтернативні способи забезпечення безпеки під час пандемії, щоб люди могли отримати доступ до соціальних та інших виплат, вважають правозахисники.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine