У Херсоні за підозрювану у держзраді керівницю проросійської організації Кузьміч внесли 530 тисяч застави, вона вийшла з СІЗО

Новини
Тетяна Кузьміч виходить з СІЗО Херсону, 05.10.2020 Фото: Facebook Інна Усачова‎

У Херсоні затримана у серпні за підозрою у державній зраді Тетяна Кузьміч, яка очолює ГО «Руська національна громада «Русичъ» і викладає у Херсонській академії неперервної освіти, 5 жовтня вийшла із СІЗО під заставу у 530 тис. грн. Її адвокатка не називає благодійників, які внесли заставу.

Про це повідомляє Бюро судової інформації.

Запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком до 9 жовтня для Тетяни Кузьміч був підтверджений апеляційним судом. Ухвала передбачала можливість внесення застави у розмірі 530 тис. грн.

Застава була внесена за три дні до закінчення строку арешту, про продовження якого клопотала прокуратура Херсонської області. Дата засідання про продовження строку тримання під вартою не була призначена судом через те, що адвокати Тетяни Кузьміч відкладали засідання. Про це повідомила прессекретар Херсонської обласної прокуратури Анастасія Весіловська.

Також у коментарі БСІ вона зазначила, що визначені судом та покладені на Кузьміч обов’язки діють до 9 жовтня. Вона зобов’язана прибувати до суду та органів слідства, не відлучатися із населеного пункту, носити електронний засіб контролю, тощо.

«Зараз ми подаємо клопотання до суду про продовження строку дії покладених на підозрювану обов’язків. Якщо до 9 жовтня вона їх порушить – зможемо вже клопотати про посилення запобіжного заходу – домашній арешт чи тримання під вартою», – сказала Весіловська.

Інформацію про те, що на рахунок суду були внесені кошти як заставу за Тетяну Кузьміч, а також, що підозрювана вже вийшла з СІЗО, підтвердила БСІ її адвокатка Світлана Новицька. Посилаючись на адвокатську таємницю, захисниця відмовилась повідомити, хто саме вніс заставу у сумі більш ніж півмільйона гривень.

«Вносили кілька благодійників. Є люди, які вважають, що треба боротися з цим свавіллям, коли за слова людей судять, а інколи і взагалі ні за що», – сказала Новицька.

Адвокат Светлана Новицкая Фото: zhitomir.info

Херсонський журналіст Іван Антипенко на своїй сторінці у Facebook повідомив, що застава була внесена наразі невідомою київською компанією. Адвокат відмовилася підтверджувати чи спростовувати цю інформацію.

Раніше херсонський проросійський діяч Кирило Стремоусов оголошував збір коштів на заставу для Тетяни Кузьміч.

За матеріалами досудового розслідування, Кузміч під час перебування на тимчасово окупованій території Криму була залучена представниками ФСБ до шпигунської діяльності. Зокрема, починаючи з 2017 року вона передавала необхідні матеріали для проведення підривної роботи у регіоні та України загалом.

Нагадаємо:

  • У розслідуванні «Хто та як просуває ідеї «русского мира» у Херсоні»  Рустама Авдєєва, радіо Куреш та Центру журналістських розслідувань детально описана проросійська діяльність херсонських громадських організацій, які фінансуються російськими структурам – фондом «Русский мир» та Россотрудничеством. Зазначалось, що керівники та члени цих  організації, як правило, працюють у сфері освіти та культури, поширюючи проросійські погляди серед школярів та студентів.   
  • 20 серпня 2020 року контррозвідники СБУ повідомили, що припинили діяльність агентурної мережі ФСБ РФ, що діяла на території Херсонської області під керівництвом колишньої співробітниці облдержадміністрації.
  • Затриманою СБУ за підозрою у держзраді виявилась Тетяна Кузьміч, яка  очолює ГО «Руська національна громада «Русичъ» і викладає у Херсонській академії неперервної освіти.
  • 21 серпня Херсонський міський суд заарештував до 9 жовтня Тетяну Кузьміч з можливістю внесення застави у сумі понад 500 тис. грн.