Україна готує нове розведення військ на Донбасі – Резніков

Україна веде підготовку до чергового розведення військ на чотирьох напрямках на Донбасі. На сьогодні вже визначено місця ще чотирьох пунктів можливого розведення сил і засобів, а також майже 19-ти нових локацій щодо можливого гуманітарного розмінування.

Про це заявив віцепрем’єр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков, повідомляє Укрінформ.

За його словами, остаточна крапка в цих питаннях ще не поставлена.

«Процес Мінська дещо заблокований через позицію Російської Федерації і їхніх «проксі», які представляють окупаційні режими в Донецьку і Луганську», – сказав віцепрем’єр.

У цьому контексті він наголосив, що так звані представники ОРДЛО насправді є громадянами Російської Федерації.

«Про це ми повідомили світ, маючи відповідні докази… Ми сприймаємо їх як членів російської делегації. Україна не має чекати, коли з’явиться «добра воля» в Кремлі, ми маємо рухатися у власному форматі, будуючи свій, власний, ландшафт», – зазначив Резніков.

Він також повідомив, що зараз готується до відкриття «до 10 листопада – два нові КПВВ у населених пунктах Щастя і Золоте, про що була розмова в Парижі».

Нагадаємо:

  • 29 жовтня 2019 року в селищі Золоте Луганської області розпочався процес розведення військ.
  • 27 листопада 2019 року СММ ОБСЄ офіційно підтвердила завершення процесу дзеркального розведення сил і засобів на ділянці біля Золотого Луганській області.
  • 9 грудня 2019 року на переговорах «нормандської четвірки» лідери України, Росії, Німеччини та Франції погодили розведення військ на трьох нових ділянках уздовж лінії зіткнення на Донбасі. Воно повинно відбутися до березня 2020 року.
  • У січні 2020 року український міністр оборони Андрій Загороднюк заявив, що Україна виступає проти розведення сил по всій лінії розмежування на Донбасі, бо тоді конфлікт буде заморожений.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine