Пенсіонери з непідконтрольного Донбасу зможуть отримувати пенсії, навіть якщо їх карти Ощадбанку прострочені – Резніков

Пенсіонери з непідконтрольного Донбасу зможуть отримувати пенсії, навіть якщо їх карти Ощадбанку вже прострочені, а вони не можуть перетнути КПВВ через карантин. Рішенням уряду знято обмеження по верифікації в 60 днів до того, як буде завершено повністю карантин.

Ощадбанк

Відділення Ощадбанку у Слов'янську Донецької області Фото: oschadbank.ua

Про це повідомив віце-прем’єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков на телеканалі «Україна 24».

«За рішенням попередніх складів уряду, пенсію отримують внутрішньо переміщені особи, навіть якщо вони проживають тимчасово на тимчасово окупованих територіях. Ощадбанк зробив повідомлення, що всі картки Ощадбанку, на яких накопичення відбувається, термін їх дії, навіть якщо вони прострочені, триває до 2021 року. Тобто пенсіонери, які не мають можливості перетнути КПВВ через карантин і не можуть отримати нову картку, можуть не переживати, всі їхні заощадження на цих картках залишаються», – сказав Резніков.

«Всі, хто заробив пенсію своєю працею і відраховували пенсійні заощадження, де б вони не жили – повинні отримувати цю пенсію», – вважає Резніков.

Ощадбанк продовжив дію карток переселенців до 1 січня 2021 року через карантин і тимчасові обмеження, викликані COVID-19.

Правозахисники пояснюють, що після 1 листопада не буде припинятися виплата пенсій пенсіонерам зі статусом вимушено переміщених осіб, які живуть на окупованому Донбасі. Поширювана в так званих «ДНР» і «ЛНР» інформація про те, що пенсіонерам-переселенцям нібито необхідно обов’язково пройти ідентифікацію в Пенсійному фонді, приїхавши особисто на підконтрольну територію України, інакше після 1 листопада пенсія буде припинена, не відповідає дійсності.

Як повідомлялось, в Ощадбанку спростували інформацію сепаратистських ЗМІ так званої «ЛНР», які в останній тиждень залякують одержувачів українських пенсій зі статусом вимушено переміщених осіб, які проживають на окупованій території Донбасу, тим, що нібито продовжені до 1 листопада карти Ощадбанку заблокують, якщо з них три місяці не знімали гроші.

В Ощадбанку пояснили, чому у деяких пенсіонерів-ВПО знімається комісія при знятті готівки з пенсійної картки в банкоматах Ощадбанку і як цього можна уникнути.

Нагадаємо:

  • В Ощадбанку працює електронна черга для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) з Донецької і Луганської областей, які відтепер можуть отримати картку у зручний для них час.
  • Правозахисники нагадали про зміни в обслуговуванні переселенців в Ощадбанку під час карантину.
  • Карти Ощадбанку для внутрішньо переміщених осіб, що обслуговуються за тарифним пакетом «Мій рахунок», термін дії яких закінчується під час карантину, не блокуватимуться до 1 листопада 2020 року.
  • Незважаючи на те, що дію платіжних карт Ощадбанку продовжено до 1 листопада, переселенці масово скаржаться на те, що банкомати «з’їдають» такі картки.
  • Ощадбанк заблокував частину прострочених пенсійних карт, термін дії яких продовжувався до 1 жовтня у зв’язку введенням карантину в Україні. Зараз продовжено термін дії прострочених карт тільки для пенсіонерів, які мають статус внутрішньо переміщених осіб (ВПО), за тарифним пакетом «Мій рахунок».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine