Європейському парламенту представили Кримську платформу

Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова представила депутатам Європарламенту платформу по деокупації Криму. Їх запросили взяти участь у цій ініціативі.

Як повідомили в МЗС України, в онлайн-заході взяли участь депутат Європейського парламенту від Польщі, генеральний секретар партії «Європейські консерватори і реформісти» Анна Фотига і депутат Європейського парламенту від Литовської Республіки Петрас Австревічус.

«Наголошуючи на необхідності активізувати зусилля з деокупації Криму та подолання наслідків окупації, перша заступниця міністра презентувала учасникам заходу нову ініціативу України – Кримську платформу і запросила євродепутатів долучитися до її роботи на парламентському напрямку. Важливим елементом заходу також стало представлення народними депутатами України Рустемом Умєровим, Лізою Ясько та Вадимом Галайчуком новоствореного у Верховній Раді України міжфракційного об’єднання «Кримська платформа», – йдеться в повідомленні.

Еміне Джапарова Фото: investigator.org.ua

Як повідомлялось, у травні 2021 року в Києві відбудеться Кримський саміт в рамках Кримської платформи, яка має на меті повернути у міжнародний порядок денний питання деокупації Криму.

Нагадаємо:

  • 27 серпня 2020 року міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на зустрічі з першим заступником Державного секретаря США Стівеном Бігеном закликав Сполучені Штати взяти участь у створенні міжнародної платформи з деокупації Криму.
  • 23 вересня 2020 року президент Володимир Зеленський на загальних дебатах 75-ї сесії Генасамблеї ООН запросив друзів України долучитися до створення міжнародної платформи щодо деокупації Криму.
  • 29 вересня 2020 року Володимир Зеленський закликав депутатів Європарламенту до співпраці в створенні міжнародної платформи з деокупації Криму.
  • Щоб тримати тему окупованого Криму на найвищому політичному рівні, МЗС планує у 2021 році провести в Україні Кримський саміт в рамках Кримської платформи. Запрошення на саміт буде відкритим для всіх країн, які вбачають доцільність у його проведенні.
  • Президент Володимир Зеленський вважає, що світ не має забувати про Крим, допоки півострів залишається незаконно окупованим Росією. Саме для повернення питання Криму у міжнародний порядок денний Україна створює формат «Кримська платформа».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine