Саміт Кримської платформи, який планувався на травень, проведуть влітку – Офіс президента

Новини
Ігор Жовква, заступник голови Офсу президента України Фото: president.gov.ua

Саміт глав держав-партнерів на підтримку Кримської платформи, покликаної утвердити в міжнародному порядку денному питання деокупації Криму, який планувалося провести в Києві в травні 2021 року, проведуть влітку.

Про це написав у статті для видання ZN.UA заступник глави Офісу президента України Ігор Жовква.

«В минулому році питання Криму було повернуто в міжнародний порядок денний. Це означає, що в 2021 році ми повинні робити акцент на змістовній роботі. Важливими стануть результати саміту лідерів держав-партнерів в підтримку міжнародного формату Кримської платформи, який ми готуємося провести в Україні влітку 2021 року», – зазначив Жовква.

Він також вказав три ключові цілі, які визначають пріоритети для дипломатичної команди України у 2021 році.

«Мир на деокупованому Донбасі, Крим в складі нашої держави, Україна активний міжнародний гравець – це три ключові цілі, які визначатимуть пріоритети для дипломатичної команди України у 2021 році», – написав заступник голови Офісу президента.

Як повідомлялось, 5 листопада 2020 року очільник МЗС України Дмитро Кулеба повідомив, що у травні 2021 року в Києві відбудеться Кримський саміт в рамках Кримської платформи, яка має на меті повернути у міжнародний порядок денний питання деокупації Криму.

За підсумками саміту Кримської платформи, який має пройти у Києві, буде підписано декларацію, яка зафіксує політику невизнання спроби незаконної анексії Криму і Севастополя РФ, а також необхідність посилення міжнародного тиску на Росію як країну-окупанта.

Нагадаємо:

  • 27 серпня 2020 року міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на зустрічі з першим заступником Державного секретаря США Стівеном Бігеном закликав Сполучені Штати взяти участь у створенні міжнародної платформи з деокупації Криму.
  • 23 вересня 2020 року президент Володимир Зеленський на загальних дебатах 75-ї сесії Генасамблеї ООН запросив друзів України долучитися до створення міжнародної платформи щодо деокупації Криму.
  • 29 вересня 2020 року Володимир Зеленський закликав депутатів Європарламенту до співпраці в створенні міжнародної платформи з деокупації Криму.
  • Щоб тримати тему окупованого Криму на найвищому політичному рівні, МЗС планує у 2021 році провести в Україні Кримський саміт в рамках Кримської платформи. Запрошення на саміт буде відкритим для всіх країн, які вбачають доцільність у його проведенні.
  • Президент Володимир Зеленський вважає, що світ не має забувати про Крим, допоки півострів залишається незаконно окупованим Росією. Саме для повернення питання Криму у міжнародний порядок денний Україна створює формат «Кримська платформа».