Індексація-2021: кому перерахують пенсії та фіндопомогу

У Кабінеті міністрів України повідомили, що в 2021 році відбудеться індексація пенсій, закладені кошти для додаткових виплат тим пенсіонерам, кому старше 75 років.

Також збільшуються виплати по інвалідності, виплати на дітей, позбавлених батьківського піклування, виплати чорнобильцям.

З 1 січня перерахують пенсії особам, які досягли 65річного віку і мають 35 років страхового стажу для чоловіків і 30 років для жінок.

Пенсіонери атакують Пенсійний фонд України (ПФУ) з питаннями, які стосуються автоматичного перерахунку пенсій особам, які досягли 65 років і мають страховий стаж 35 років у чоловіків і 30 років у жінок, проведений з 1 січня 2021 року органи ПФУ. Не для всіх пенсіонерів перерахунок пройшов без проблем: деяким зменшили стаж або додали мізерну суму.

Перерахунок проводився в зв’язку з підвищенням мінімальної заробітної плати. З 1 січня мінімальний розмір пенсійної виплати становив 2 400: 6 000 грн (мінімальна заробітна плата з 01.01.2021) х 40%.

Як повідомлялось, міністерка соціальної політики Марина Лазебна проінформувала, що в Україні із січня 2021 року підвищують мінімальну пенсію для людей віком від 65 років, які мають повний стаж. Розмір підвищення для кожного такого пенсіонера буде різним, і в середньому становитиме 350–360 грн.

Нагадаємо:

  • 19 грудня 2020 року Ощадбанк продовжив дію платіжних карток внутрішньо переміщених осіб (ВПО), термін дії яких спливає під час карантину, до 1 березня 2021 року.
  • Правозахисники вказують на незаконність дій деяких відділень ПФУ, які повідомляють про намір блокувати або вже заблокували соцвиплати внутрішньо переміщеним особам через непроходження ними ідентифікації або з інших причин.
  • Інформація з КПВВ про перетин лінії розмежування на Донбасі переселенцями надходить в бази даних соціальних служб та Пенсійного фонду України.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine