Аксенов заявив, що Крим отримає «стійке водопостачання без участі України»

Новини
Северо-Крымский канал
Заповнення водою Північно-Кримського каналу в Херсонській області, квітень 2020 р Фото: upkk.davr.gov.ua

«Глава» окупованого Криму Сергій Аксенов заявив, що півострів отримає «стійке водопостачання без участі влади України», відреагувавши на плани влади зміцнити дамбу на Північно-Кримському каналі, по якому дніпровська вода надходила на півострів до його окупації.

«Стійке водопостачання Криму буде забезпечено без участі України. Водна блокада є актом державного тероризму, спрямованого проти всього населення півострова. І всі, хто винен в організації і виконанні цього теракту, повинні понести заслужене покарання», – заявив Аксенов.

17 лютого постійний представник президента України в Криму Антон Кориневич в ході зустрічі з начальником управління Північно-Кримського каналу в місті Таврійськ Сергієм Шевченком заявив про необхідність зміцнення дамби, яка не пускає воду на півострів.

«Позиція представництва та Управління каналу однозначна – ніякої води в Крим до деокупації. Є певні питання, що стосуються потреб зміцнення споруд, що не допускають дніпровську воду в тимчасово окупований Крим, а також меліорації південних районів Херсонщини. Обговорили важливі для функціонування каналу питання, зокрема потреба добудови дамби на 107 кілометрі каналу, яка, з одного боку, максимально виключає потрапляння води в тимчасово окупований Крим, а з іншого – дозволить значно поліпшити заходи по меліорації південних районів Херсонщини», – повідомив Кориневич.

Фото: Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим

Фото: Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим

Докладніше про ситуацію навколо Північно-Кримського каналу дивіться у відеоблогу Євгенія Лешана «Вода і закон».

8 лютого директор підприємства «Вода Криму» Володимир Баженов повідомив, що в Криму продовжують знижуватися запаси води у водосховищах півострова.

Нагадаємо:

  • З 24 серпня 2020 року в Сімферополі, в Сімферопольському і Бахчисарайському районах окупованого Криму обмежили подачу води через посуху. Окупаційна влада заявила про встановлення біля соціальних об’єктів і в житлових мікрорайонах міста понад 230 накопичувальних баків для води. Обмеження вводились в три етапи. 7 вересня введений третій, самий жорсткий етап обмежень подачі води. Водопостачання здійснюється по годинах – вранці і ввечері. З 23 вересня 2020 року обмеження подачі води введене в Алушті, Партеніті і Малому Маяку.
  • 29 кримських населених пунктів знаходяться на «режимному водопостачанні».
  • Після окупації Криму Україна в квітні 2014 року року перекрила надходження води на півострів з річки Дніпро через Північно-Кримський канал, який забезпечував до 85% його потреб в прісній воді. Для забезпечення водою господарств Херсонської області та недопущення її перетоку на окуповану територію півострова канал перегородили тимчасовою дамбою із мішків з піском. У Криму склалася критична ситуація з водопостачанням окремих міст, а також з організацією зрошення і поливу на землях сільськогосподарського призначення.
  • Детальніше читайте в матеріалі Бориса Петруньока Водні пріоритети окупантів в Криму