У водосховищах Криму продовжують знижуватися запаси води

Новини
Обміліле Партизанське водосховище, Крим, грудень 2020 р. Фото: RFE/RL

В окупованому Криму продовжують знижуватися запаси води у водосховищах півострова.

Про це повідомив директор підприємства «Вода Криму» Володимир Баженов 8 лютого на нараді щодо ситуації з водопостачанням Криму, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на трансляцію засідання.

«Запаси води у водосховищах продовжують знижуватися. Сімферопольське водосховище від проектної потужності на сьогоднішній ранок має всього 7 відсотків від запасів води, Партизанське – 14%, Аянське – 26%, але воно настільки мале, що серйозно ці запаси ми не сприймаємо», – сказав Баженов.

У свою чергу так званий «глава Криму» Сергій Аксенов заявив, що основна увага у питанні водопостачання Криму буде приділятися збільшенню видобутку підземних вод.

«Ми вже фактично домовилися, що баланс буде зміщений стосовно підземних джерел», – сказав Аксенов.

Як повідомлялось, в результаті посухи в окупованому Криму в водосховищах, які забезпечують водопостачання Сімферополя, залишився мінімальний обсяг води.

25 січня Володимир Баженов повідомив, що танення снігу в кримських горах не наповнило водосховища півострова.

4 лютого кримський блогер показав відеозйомку Сімферопольського водосховища, яке практично повністю вичерпалося.

Нагадаємо:

  • З 24 серпня 2020 року в Сімферополі, в Сімферопольському і Бахчисарайському районах окупованого Криму обмежили подачу води через посуху. Окупаційна влада заявила про встановлення біля соціальних об’єктів і в житлових мікрорайонах міста понад 230 накопичувальних баків для води. Обмеження вводились в три етапи. 7 вересня введений третій, самий жорсткий етап обмежень подачі води. Водопостачання здійснюється по годинах – вранці і ввечері.
  • З 23 вересня 2020 року обмеження подачі води введене в Алушті, Партеніті і Малому Маяку.
  • 29 кримських населених пунктів знаходяться на «режимному водопостачанні».
  • Після окупації Криму Україна в квітні 2014 року року перекрила надходження води на півострів з річки Дніпро через Північно-Кримський канал, який забезпечував до 85% його потреб в прісній воді. Для забезпечення водою господарств Херсонської області та недопущення її перетоку на окуповану територію півострова канал перегородили тимчасовою дамбою із мішків з піском. У Криму склалася критична ситуація з водопостачанням окремих міст, а також з організацією зрошення і поливу на землях сільськогосподарського призначення.