Ще два патрульні катери типу Island, передані США для ВМСУ, отримали імена

Новини
Фото: facebook.com/ukr.embassy.usa

Ще два патрульні катери типу Island, які були передані США для ВМСУ та в цьому році прибудуть в Україну, отримали імена на честь українських міст «Суми» та «Фастів».

Про це повідомляє посольство України в США.

«23 лютого на базі Берегової охорони США в м. Балтімор проведені ходові випробування патрульного корабля типу Island «Суми» у відкритому морі. В ході випробувань перевірялися якість роботи агрегатів та механізмів корабля, а також функціонування його навігаційної системи. Було продемонстровано максимальні можливості корабля щодо його маневреності та швидкості. При випробуваннях були підтверджені технічні характеристики та ходові якості корабля», – йдеться у повідомленні.

Під час випробування на борту були присутні Аташе з питань оборони при посольстві України в США генерал-майор Борис Кременецького та Військово-морський аташе капітан 1 рангу Сергій Федорчук, які надали позитивні відгуки щодо технічних характеристик корабля.

Фото: facebook.com/ukr.embassy.usa

Військові дипломати провели зустріч з екіпажем патрульного корабля «Суми», керівництвом бази Берегової оборони та верфі міста Балтимор. Під час зустрічі були обговорені питання щодо ходу підготовки та навчання екіпажу, а також технічної готовності катерів «Суми» та «Фастів».

Фото: facebook.com/ukr.embassy.usa

Як повідомлялось, два з трьох патрульних катерів типу Island, додатково переданих США для ВМСУ, надійдуть до України до кінця півріччя цього року. Зараз триває відповідне їх технічне обслуговування й доозброєння, а також допідготовка майбутніх екіпажів на базі суднобудівної верфі Берегової охорони США під керівництвом американських інструкторів.

Нагадаємо:

  • 27 вересня 2018 року США передали ВМС України два патрульні катери берегової охорони класу Island («Айленд»). Церемонія відбулася на території бази Берегової охорони США «Балтімор» за участі президента України Петра Порошенка. США передали патрульні катери Islands безкоштовно, Україна заплатила лише за їх транспортування, підготовку екіпажів та інші супутні витрати.
  • У США катери дообладнали новітніми системами та механізмами і вони пройшли випробування в Балтіморі. Катери отримали назви «Слов’янськ» (P190) та «Старобільськ» (P191).
  • 21 жовтня 2019 року катери «Слов’янськ» і «Старобільськ» доставили  в Одеський морський порт. 13 листопада їх передали до складу ВМСУ.
  • У 2021 році США на додаток до вже прийнятих до складу ВМСУ патрульних катерів типу Island передадуть Україні ще три таких же корабля. При цьому, на відміну від перших двох катерів, які увійшли до складу українського флоту, вони не будуть демілітаризовані.