Кабмін виділить 130 млн на програму реінтеграції молоді з окупованих Донбасу та Криму

Новини
Фото: investigator.org.ua

Кабмін України 21 квітня затвердив бюджетну програму, яка передбачає виділення 130 млн грн на реінтеграцію молоді з окупованих Донбасу та Криму. Зокрема кошти будуть спрямовані на підготовку і проведення безоплатного навчання на курсах з підготовки до вступу до державних закладів вищої освіти для молоді з тимчасово окупованих територій України.

Про це повідомляє міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Головним розпорядником коштів програми «Забезпечення реінтеграції молоді з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя», визначено Мінреінтеграції.

«Реінтеграція молоді з тимчасово окупованих територій України є одним з пріоритетних напрямків діяльності нашого міністерства. Сьогодні ми закладаємо процеси, які безумовно впливатимуть на миробудування в майбутньому. Освіта є основою національної безпеки. Тому, формуючи та реалізуючи політику по відношенню до молоді з ТОТ ми, в першу чергу, враховуємо інтереси тих, хто був позбавлений доступу до освітнього, культурного, мовного простору України. Заради спільної ідеї, заради майбутнього України, ми рухаємось вперед», – сказала заступниця міністра Інна Драганчук.

Програмою, Зокрема, передбачається, що ці бюджетні кошти будуть спрямовані за такими напрямами:

1) підготовка, забезпечення та проведення безоплатного навчання на курсах (відділеннях) з підготовки до вступу до державних закладів вищої освіти молоді, яка у поточному навчальному році завершила здобуття повної загальної середньої освіти і проживає на тимчасово окупованих територіях окремих районів Донецької та Луганської областей, території населених пунктів, розташованих на лінії дотику, тимчасово окупованих АР Крим та м. Севастополь (в частині оплати послуг з організації та проведення підготовчих курсів, оплати проживання у гуртожитках та виплати під час навчання на підготовчих курсах стипендії у розмірі двох прожиткових мінімумів на одну особу в розрахунку на місяць, організації та проведення заходів психологічного, культурно-освітнього, спортивного спрямування протягом часу навчання на підготовчих курсах та інших витрат, пов’язаних з організацією підготовчих курсів);

2) організація та виконання програм, реалізація проєктів та здійснення заходів, спрямованих на особистісний та патріотичний розвиток молоді;

3) організація та виконання програм, спрямованих на збереження, дослідження, розвиток та популяризацію культурної спадщини, культурних цінностей, історії, мов, літератур, різних видів та жанрів мистецтв, зокрема корінних народів України;

4) організація та проведення інформаційних, комунікаційних кампаній, реалізація проєктів, здійснення культурно-мистецьких, спортивних та інших заходів, у тому числі фестивалів, змагань, спрямованих на інтеграцію молоді;

5) організація та проведення консультацій, конференцій, форумів та засідань за круглим столом, у тому числі із залученням українських та міжнародних експертів, з метою формування та реалізації політики безпечної реінтеграції молоді тощо.

Планується, що ця бюджетна програма сприятиме розв’язанню проблеми реінтеграції та дозволить створити відповідні умови для мотивації молоді з ТОТ переїхати до інших регіонів України та стати повноцінними носіями української ідентичності та європейських цінностей.

Реалізація відповідної бюджетної програми, зокрема, здійснюватиметься в рамках Національної молодіжної стратегії до 2030 року, затвердженої указом президента України від 12 березня 2021 року №94/2021.

Як повідомлялось, в 2021 році Мінреінтеграції планує запустити пілотний проєкт, який передбачає проведення курсів з підготовки до вступу до державних закладів вищої освіти для молоді з ТОТ зі стипендіальним забезпеченням.

Нагадаємо:

  • 3 липня 2020 року Верховна Рада прийняла запропонований президентом Володимиром Зеленським проект закону, який дозволяє дітям з тимчасово окупованих територій Донбасу і Криму вступати до вузів України без здачі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).
  • У липня 2020 року Міносвіти спільно з Мінреінтеграціі запустили кампанію щодо залучення абітурієнтів з тимчасово окупованих територій до українських вишів. Кампанія отримала назву «Тебе тут чекають», вона розповідає абітурієнтам з Криму й ОРДЛО про спрощені умови вступу до училищ, коледжів та вишів на підконтрольній Україні території.
  • В 2020 році до українських закладів вищої освіти (ЗВО) вступили 2026 абітурієнтів з тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, які скористались послугами освітніх центрів освітніх центрів «Крим-Україна» та «Донбас-Україна».