Шойгу наказав завершити перевірку і відвести задіяні в навчаннях війська від південних кордонів України та з Криму

Міністр оборони РФ Сергій Шойгу вирішив завершити перевірочні заходи в Південному та Західному військових округах і наказав повернути в місця постійної дислокації задіяні в навчаннях війська від південних кордонів України і з окупованого Криму.

Міністр оборони РФ Сергій Шойгу Фото: mil.ru

Про це Шойгу заявив 22 квітня в Криму на нараді про підсумки дій військ Південного військового округу і ВДВ в ході раптових перевірок, повідомляє Міноборони РФ.

«Вважаю, що цілі раптової перевірки досягнуті повністю. Війська продемонстрували здатність забезпечити надійну оборону країни. У зв’язку з цим мною прийнято рішення завершити перевірочні заходи в Південному та Західному військових округах», – сказав глава російського військового відомства.

Він поставив завдання Генеральному штабу, командувачам військами військових округів і повітряно-десантних військ «спланувати і приступити з 23 квітня до повернення військ в пункти постійної дислокації, провести детальний аналіз і підвести підсумки раптової перевірки військ».

Шойгу наказав до 1 травня поточного року повернути в місця постійної дислокації війська, які були задіяні в ході навчань на півдні Росії. «До 1 травня 2021 роки повернути особовий склад 58-ї армії Південного військового округу, 41-ї армії Центрального військового округу, 7-ої, 76-ї десантно-штурмових і 98-ї повітряно-десантних дивізій повітряно-десантних військ в пункти постійної дислокації» , – наказав міністр.

За підсумками наради він доручив командуючим військами військових округів «детально спланувати повернення військ в пункти постійної дислокації». «При цьому забезпечити виконання вимог заходів безпеки і не допустити подій під час перевезення», – зазначив Шойгу.

Крім того, він зазначив, що техніку і озброєння 41-ї загальновійськової армії, які передбачено задіяти в стратегічних навчаннях «Захід-2021», треба розмістити в польових парках на полігоні Погоново в Воронезької області РФ, організувати їх обслуговування і надійну охорону. Також потрібно «провести розбір раптових перевірок у всіх ланках управління, скласти план усунення недоліків і приступити до їх реалізації», – сказав міністр.

Як повідомлялось, 22 квітня 2021 року Росія провела на полігоні Опук в окупованому Криму міжвидові навчання військ Південного військового округу (рос. ЮВО) і Повітряно-десантних військ (рос. ВДВ) в рамках раптової перевірки боєготовності. У район проведення навчань вийшли кораблі Чорноморського флоту, частина сил Каспійської флотилії Південного військового округу. Для спостереження за навчаннями до Криму прибув міністр оборони РФ Сергій Шойгу.

Нагадаємо:

  • РФ оголосила про закриття з 24 квітня до 31 жовтня 2021 року частини акваторій Чорного моря в напрямку Керченської протоки для військових кораблів та державних суден інших країн під приводом військових навчань. У МЗС України заявили, що такі дії Росії є черговою спробою в порушення норм і принципів міжнародного права узурпувати суверенні права України як прибережної держави, оскільки саме Україна наділена правами регулювати судноплавство в цих акваторіях Чорного моря.
  • Росія з 20 по 24 квітня ввела обмеження на польоти над частиною окупованого Криму і Чорного моря.
  • 16 квітня 2021 року видання Der Spiegel з посиланням на супутникові знімки повідомило, що РФ продовжує перекидати своїх військових і техніку на територію окупованого Криму. Російські військові побудували на Керченському півострові в районі села Марфівка армійський табір, який з’явився в період з 15 березня по 2 квітня.
  • 20 квітня 2021 року видання The Wall Street Journal повідомило, що Росія перекинула до кордону з Україною і в окупований Крим більше військової техніки, зокрема бойової авіації, ніж вважалося до цих пір, що підвищило її здатність до політичного залякування або військового втручання.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine