Правозахисники пропонують ввести дистанційні способи верифікації пенсіонерів-ВПО

Правозахисники пропонують ввести дистанційні способи верифікації пенсіонерів, які мають статус внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Ця необхідність існує, перш за все, для немобільних жителів тимчасово непідконтрольних територій, які не можуть перетинати лінію дотику і тому втратили доступ до отримання пенсій.

Фото: pfu.gov.ua

Про це повідомила правовий аналітик Благодійного фонду «Право на захист» Еліна Шишкіна, передає сайт «Новости Донбасса».

«Це, наприклад, відеоверифікація або онлайн-ідентифікація. На сьогоднішній день ми в нашій організації бачимо, що у державних органів є політична воля вирішувати ці проблеми», – сказала Шишкіна.

За її словами, це перш за все стосується міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, міністерства соціальної політики та комітету Верховної Ради з питань соціальної політики.

«Наша організація сподівається, що все-таки ця політична воля отримає свою динаміку, і в кінці кінців ми отримаємо саме ті позитивні рішення, які сприятимуть, перш за все, виконанню державою свого конституційного обов’язку перед власними громадянами по виплаті їм пенсій. Я маю на увазі пенсіонерів-внутрішньо переміщених осіб і тих, хто ще, на жаль, проживають на окупованих територіях і до сих пір не мають доступу до пенсій», – зазначила правозахисниця.

Як повідомлялось, правозахисник пояснив, що потрібно робити пенсіонерам з ОРДЛО зі статусом ВПО, які отримали вимогу від управління ПФУ пройти ідентифікацію, проте через  карантин не можуть виїхати з непідконтрольною території, в зв’язку з чим є ймовірність припинення виплат. Деякі заходи для захисту своїх прав на пенсію пенсіонери можуть зробити дистанційно.

Нагадаємо:

  • Ощадбанк роз’яснив, в яких випадках інформація про внутрішньо переміщених осіб передається до Пенсійного фонду України для перевірки.
  • У зв’язку з дією карантину проходження фізичної ідентифікації в Ощадбанку для переселенців призупинено, і їх банківські картки на цей час не блокуються. Однак є ряд випадків, коли блокування відбувається.
  • Правозахисник повідомив, що ПФУ вимагає від пенсіонерів, які мають статус ВПО, проходити ідентифікацію в Ощадбанку, незважаючи на норми закону, яким на неї введена відстрочка на час дії карантину та місяць після нього. В першу чергу ПФУ хоче ідентифікувати громадян, які протягом року не проводили операції за своїми банківськими рахункаму. В іншому випадку пенсійні виплати можуть бути припинені.
  • Дані про пенсіонерів, які протягом року не отримували свою пенсію, банки передають до ПФУ, і для продовження виплат пенсіонерам, включаючи внутрішньо переміщених осіб (ВПО), існує процедура підтвердження статусу пенсіонера, яку їм необхідно пройти.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine