У Києві почався оперативно-стратегічний збір керівництва ЗСУ – Генштаб

Новини

У Києві під керівництвом головнокомандувача Збройних сил України (ЗСУ) генерал-полковника Руслана Хомчака розпочався оперативно-стратегічний збір з керівним складом ЗСУ.

Як повідомляє пресслужба Генштабу ЗСУ, захід проходить за участю вищого військово-політичного керівництва держави, представників центральних органів влади і сил оборони, представників збройних сил країн-членів НАТО і країн-партнерів, а також провідних експертів у галузі національної безпеки.

«З огляду на агресивну політику Росії, яка має на меті знищення нашої державності, наш вибір – це інтеграція в структури НАТО та підготовка ЗС України, яка б забезпечила суверенітет і територіальну цілісність України. Кремль будь-якою ціною готовий перешкодити реалізації цих планів, розглядаючи факт перетворення України у процвітаючу незалежну європейську країну як пряму загрозу своєму існуванню», – заявив начальник Генштабу ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Корнійчук.

Він підкреслив, що для досягнення своїх цілей РФ розпочала новий виток ескалації конфлікту на тимчасово-окупованих територіях України.

Крім того, за словами Корнійчука, нині зберігається загроза прямої агресії проти нашої держави з боку РФ.

У Генштабі підкреслюють, що оперативно-стратегічний збір спрямований на поглиблення знань його учасників із питань воєнного мистецтва, організації та проведення заходів підготовки військ (сил) з урахуванням воєнних загроз національній безпеці України, обміну досвідом з представниками збройних сил країн-партнерів тощо.

«Учасники збору розглянуть безпекову ситуацію в Україні та довкола її кордонів, обговорять низку питань щодо планування та застосування сил оборони. Під час заходу керівний склад ЗС України та інших військових формувань приділить увагу розгляду основних положень нових доктринальних документів, які розроблено та впроваджено у ЗС України з урахуванням стандартів НАТО», – резюмують у Генштабі.

Як заявив в інтерв’ю Центру журналістських розслідувань заявив Деніел Фрід, який очолював Офіс з координації санкційної політики Держдепартаменту США під час президентства Барака Обами, «Володимир Путін хотів з’ясувати: залишиться Україна наодинці чи Захід їй допоможе? Він отримав відповідь – Україна не залишиться самотньою! Разом з тим, це не означає, що Путін не буде діяти проти України. Можливо, він здійснить інші агресивні дії – наприклад, він може надіслати російські війська в Донбас під виглядом миротворців. Або він може визнати незалежність лялькових режимів в Донбасі».

14 квітня 2021 року міністр оборони України Андрій Таран, виступаючи на засіданні підкомітету Європарламенту з питань безпеки й оборони повідомив, що загальна потужність російських військ, зосереджених уздовж українського кордону, становить 56 тактичних груп батальйонного рівня зі 110 тисячами військовослужбовців.

За словами міністра, справжньою метою нарощування Росією військової присутності біля кордонів може бути посилення тиску на Київ задля примусу до поступок у переговорному процесі та демонстрація готовності до застосування збройної сили.

Нагадаємо:

  • 8 квітня  2021 року канцлерка Німеччини Анґела Меркель у телефонній розмові з президентом РФ Володимиром Путіним обговорила посилення російської військової присутності поблизу Сходу України та закликала главу Кремля відмовитися від посилення військових підрозділів поблизу кордону України. Натомість Путін заявив про «провокаційні дії Києва».
  • Офіційний Вашингтон висловив «зростаючу стурбованість» у зв’язку з ескалацією напруження на сході України, а також масштабним зосередження російських військ на українському кордоні, яке є найбільшим ніж будь-коли з 2014 року.
  • 10 квітня 2021 року держави-члени ОБСЄ висловили осуд і занепокоєння діями РФ, яка концентрує сили на кордоні з Україною і в тимчасово окупованому Криму.
  • 13 квітня 2021 року Генсек НАТО Йенс Столтенберг закликав РФ негайно припинити нарощування військ на кордоні з Україною і на окупованих територіях.
  • 17 квітня 2021 року канцлер Німеччини Ангела Меркель, президент Франції Еммануель Макрон і президент України Володимир Зеленський за підсумками спільної відеоконференції закликали РФ відвести додаткові війська від українського кордону з метою деескалації ситуації. Меркель і Макрон підкреслили свою підтримку незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України. Вони вказали на необхідність повного виконання Мінських домовленостей.