У Криму «суд» засудив кримчанина Яцкіна до 11 років позбавлення волі

Новини
Іван Яцкін Фото: Гульнара Кадырова

«Верховний суд» окупованого Криму 21 травня засудив кримчанина Івана Яцкіна, якого ФСБ обвинувачує в нібито «шпигунстві» на користь України, до 11 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії суворого режиму. Омбудсмен України Людмила Денісова назвала незаконний вирок демонстрацією системних політичних репресій окупантами щодо кримчан, які висловлюють свою проукраїнську позицію, і закликала міжнародне співтовариство посилити тиск на Росію.

Про рішення «Верховного суду Криму» повідомив захисник Яцкіна адвокат Микола Полозов в Facebook.

«Верховний суд Криму виніс вирок у справі щодо українського політв’язня Івана Яцкіна за обвинуваченням в державній зраді (ст. 275 КК РФ). Іван Яцкін визнаний винним, засуджений до 11 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії суворого режиму, із застосуванням статті 64 КК РФ (тобто нижче від найнижчої межі). Також Іван Яцкін засуджений до 1 року обмеження волі після відбування покарання», – написав Полозов.

Він зазначив, що в залік відбування покарання входить термін утримання Яцкіна під вартою з жовтня 2019 року.

«Таким чином, до повного відбуття покарання за даним вироком Івану Григоровичу залишилося менше 9,5 років. За узгодженої позиції з підзахисним, вирок буде оскаржений», – додав адвокат.

Як повідомляє Кримська правозахисна група, засідання «суду» пройшло в закритому режимі, на оприлюднення вироку не пустили матір Івана Яцкіна і його дружину Гульнару Кадирову.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова назвала незаконним вирок «Верховного суду Криму» громадянину України Івану Яцкіну у сфабрикованій ФСБ кримінальній справі за нібито «збір і передачу Україні інформації, що становить державну таємницю Росії».

«Цей незаконний вирок так званого суду є демонстрацією системних політичних репресій окупаційної влади стосовно наших громадян, які вільно висловлюють проукраїнську позицію на території тимчасово окупованого Криму. Закликаю міжнародну спільноту відреагувати на незаконне судилище та посилити тиск на РФ задля захисту прав громадян, які залишилися проживати на території тимчасово окупованого Криму та звільнити усіх незаконно утримуваних країною-агресором громадян України», – написала Денисова на своїй сторінці в Facebook.

Нагадаємо:

  • В жовтні 2019 року російські спецслужби затримали і таємно вивезли з окуповаого Криму Імешканця півострова Івана Яцкіна, обвинувативши його в «держзраді» за нібито «шпіонаж» на користь України. Адвокат Микола Полозов сподівається на допомогу України в його звільненні.
  • Лефортовський районний суд Москви на закритому засіданні ухвалив укласти Івана Яцкіна під варту до 16 березня 2020 року. Слідчі органи ФСБ обвинувачують  кримчанина в скоєнні злочину, передбаченого ст.275 КК РФ (державна зрада).
  • Про затримання Яцкіна повідомили російські ЗМІ в кінці грудня 2019 року.
  • У січні 20202 року прокуратура АР Крим порушила кримінальне провадження за фактом незаконного затримання в окупованому Криму ФСБ кримчанина Івана Яцкіна.
  • Яцкін написав заяви президенту України Володимиру Зеленському та уповноваженій Верховної Ради з прав людини Людмилі Денісовій з проханням включити його в список на обмін в Росією і надати фінансову допомогу його родині, в якій недавно з’явилась четверта дитина.