В Україні створений новий далекобійний боєприпас для РСЗВ «Град» – Міноборони

Новини
Випробування 122-мм реактивного снаряду «Тайфун-1» до РСЗВ «Град» Фото: АрміяInform

В Україні за тісної кооперації підприємств вітчизняного ОПК і Міноборони створено новий боєприпас підвищеної дальності до ракетної системи залпового вогню (РСЗВ) «Град» – 122-мм реактивний снаряд «Тайфун-1».

Про це повідомляє міністерство оборони України.

«Днями успішні випробувальні пуски українських реактивних снарядів калібру 122 мм «Тайфун-1» до РСЗВ «Град» були проведені на полігоні Міжвидового центру підготовки військових частин та підрозділів «Широколанівський», що на Миколаївщині», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, новий вітчизняний боєприпас підвищеної дальності було створено за тісної кооперації підприємств вітчизняного оборонно-промислового комплексу, зокрема, ДП «КБ «Південне», Павлоградського механічного заводу, ДП «ВО «Південний машинобудівний завод», ДП «НВО «Павлоградський хімічний завод», ДП «НВК «Фотоприлад», ДП «Державний науково-дослідний інститут хімічних продуктів» та інших виконавців.

Новий 122-мм реактивний снаряд «Тайфун-1» до РСЗВ «Град» Фото: АрміяInform

Дослідні зразки цього озброєння у межах відповідної дослідно-конструкторської роботи за договором із міністерством оборони України були розроблені ДП «КБ «Південне» імені М.К.Янгеля» (м. Дніпро).

«Міністерство оборони сьогодні фінансує вітчизняні підприємства для виготовлення визначених зразків техніки та озброєння навіть за тієї умови, що для створення, випробовування та введення їх в експлуатацію може знадобитись від 3-х до 5 -ти років. У той час як Збройні Сили України мають бути забезпечені всім необхідним вже сьогодні», – вказали у Міноборони.

Нагадаємо:

  • 10 квітня 2018 року почалися державні випробування РЗСО «Вільха». Це – український проект зі створення реактивної системи залпового вогню з коректованим 300-мм боєприпасом на базі радянської РСЗВ 9К58 «Смерч».
  • 25 квітня 2019 року в Одеській області пройшли випробування реактивних систем залпового вогню «Вільха-М» і «Вільха-Р». Під час серії запусків були перевірені тактико-технічні характеристики ракет, систем наведення і можливості модернізованої «Вільхи» знищувати цілі за мінімальний час після отримання завдання на враження.
  • 13 липня 2019 року в Україні завершились державні випробування вітчизняного ракетного комплексу та реактивного боєприпасу до нього «Вільха-Р».
  • 18 грудня 2019 року пройшли успішні випробування високоточної ракети вітчизняного виробництва «Вільха-М». На полігоні в Одеській області під час пуску двох ракет на відстань понад 100 км кругове відхилення склало менш ніж 30 метрів.
  • У квітні 2020 року в Одеській області на Державному випробувальному полігоні «Алібей» у Татарбунарському районі пройшли льотні випробування вітчизняної ракети «Вільха-М». Високоточний боєприпас потрапив точно в ціль з першого пуску.