Пушилін пояснив, чому «ДНР» не відкриває КПВВ на лінії розмежування і «кордон» з «ЛНР»

Так званий «глава ДНР» Денис Пушилін заявив, що говорити про відкриття КПВВ на лінії розмежування передчасно через нібито високі показники захворюваності COVID-19 на підконтрольній Україні території, а «кордон» з територією так званої «ЛНР» залишається закритим нібито через «бюрократичну тяганину».

Ватажок так званої «ДНР» Денис Пушилін Фото: Валентин Спринчак/ТАСС

Про це Пушилін сказав в інтерв’ю сепаратистському виданню NewsFront, передає сайт «Новости Донбасса».

«Що стосується кордону з «ЛНР», то для мене і для мого колеги Пасічника Леоніда Івановича все очевидно. Ми особисто і профільні відомства наших «республік» робимо всі кроки, але є певні бюрократичні зволікання. Більш того, існують побоювання і по лінії нашої охорони здоров’я, тому що в «ЛНР» була відкрита Станиця Луганська», – сказав ватажок «ДНР».

При цьому що він мав на увазі, кажучи про «зволікання», – не уточнюється. І чому якась «бюрократія» заважає двом нібито «самостійним» утворенням, як вони себе позиціонують, відкрити між собою повідомлення – теж залишається неясно.

Що стосується відкриття КПВВ на лінії розмежування з підконтрольною українському уряду територією, Пушилін заявив, що це «найбільш небезпечний напрям, звідки можливі були спалахи інфекції».

«Якщо ми подивимося тільки на офіційні цифри захворюваності на території України, відсутність вакцини, відсутність необхідних препаратів. У сукупності подібна ситуація на території «республік» могла б стати для нас вкрай критичною і привести до незворотних наслідків. Ми не можемо ризикувати життям наших громадян. Так, ми знаємо, скільки труднощів доставляє людям перекриття кордонів, неможливість відвідування родичів та інше. Але тут ми вибираємо з двох поганих варіантів», – запевняє Пушилін.

При цьому він підтвердив, що в керівництві «ДНР» інформовані про вимушені важкі переїзди людей через Росію, але стверджує, що цей процес «ДНР» нібито не контролює і навіть вважає його певною мірою захисту від коронавірусу.

«Так, ми знаємо, що люди, у яких є фінансова і тимчасова можливість, їдуть на Україну в об’їзд через Росію. Це переміщення займає чи не добу. У нас немає можливості його контролювати. Але це обмежена кількість людей. Не всі можуть дозволити собі такі суми. Тому кількість інфекцій, яка завозиться настільки довгим шляхом, незрівнянна з тим, що могло б принести відкриття всіх КПВВ, як це було до ситуації з COVID-19», – зазначив «глава ДНР».

Крім того, він стверджує, що терміни відкриття КПВВ зараз навіть неможливо назвати.

«Ми керуємося виключно рекомендаціями «міністерства охорони здоров’я». І поки ситуація в Україні в корені не зміниться, а термінів тут, на жаль, ми навіть не бачимо, з урахуванням того, що там відбувається, говорити про зміну ситуації на наших КПВВ, передчасно», – наголосив Пушилін.

Як повідомлялось, нардеп Муса Магомедов заявив, що незаконні угруповання «Л-ДНР» не відкривають КПВВ на лінії зіткнення на Донбасі, оскільки заробляють на переведенні в готівку пенсій жителів ОРДЛО, які не можуть виїхати з окупованої території, щоб їх отримати самостійно.

Представник окремих районів Донецької області в Тристоронній контактній групі від України Сергій Гармаш вважає, що перспектив відкриття КПВВ на лінії розмежування на Донбасі в доступному для огляду майбутньому немає, оскільки це політичне рішення Росії, спрямоване на реалізацію політики з ізоляції територій ОРДЛО від України і їх інтеграцію в політичний, економічний і соціальний простір РФ.

Нагадаємо:

  • З 25 вересня 2020 року окупанти в так званій «ЛНР» обмежили для жителів непідконтрольної Україні території в’їзд і виїзд через КПВВ «Станиця Луганська». Перетинати лінію розмежування громадянам з реєстрацією в «ЛНР» можна лише раз на місяць.
  • Засновник «Східної правозахисної групи» Павло Лисянський заявив, що у так званих «ДНР» і «ЛНР» не мають наміру відновлювати роботу своїх КПВВ на Донбасі, яка була зупинена нібито через пандемію коронавірусу. Окупаційним адміністраціям в ОРДЛО вигідно, щоб жителі окупованих територій продовжували їздити на підконтрольну Україні територію через Росію.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine