Нєжнова закликала Херсонську ОДА активізувати роботу над проєктом газопроводу «Асканія-Нова – Генічеськ»

Новини
Світлана Нєжнова, генеральна директорка ДАТ «Чорноморнафтогаз» Фото: IPC-Генічеськ

Херсонська облдержадміністрація має активізувати роботу над проєктом будівництва газопроводу «Асканія-Нова – Генічеськ», який поєднає Стрілкове газове родовище в Азовському морі з магістральними газопроводами України і забезпечить стабільне газопостачання мешканців Генічеську та району. Проєкт вартістю 650 млн грн був розроблений ще у 2017 році, однак досі немає розпорядження Кабміну про його фінансування.

Про це сайту IPC-Генічеськ повідомила генеральна директорка державної акціонерної компанії «Чорноморнафтогаз» Світлана Нєжнова.

«Я вважаю проєкт будівництва газогону «Асканія-Нова – Новоалексіївка» надважливим, оскільки це надасть можливість газифікувати населенні пункти, в яких немає на сьогодні газу. Це надасть можливість диверсифікувати постачання газу. Тому що Стрілкове газове родовище наразі є і його вистачить на 50 років. Але мешканці повинні мати вибір і повинні бути поєднані газопроводи Генічеську та району з магістральними газопроводами України. На мій погляд, на сьогодні не дуже динамічно, м’яко кажучи, йде підготовка до будівництва зазначеного газопроводу», – сказала Нєжнова.

Вона зазначила, що проєкт розробки цього газогону на суму 650 млн грн був розроблений ще в 2017 році. Профінансувати будівництво планують із державного та місцевих бюджетів

«Сьогодні 2021 рік. Для того щоб фінансувати цей газопровід, необхідно, щоб Кабінет міністрів України затвердив окремим розпорядженням проєкт. На сьогодні цей проєкт не затверджений. Наскільки ми зрозуміли, є проблема у погодженні Мінприроди оцінки впливу на довкілля по цьому газопроводу. Відповідно, коли буде це розпорядження Кабміну, це надасть можливість ставити питання про державне фінансування. Тому, я думаю, Херсонській облдержадміністрації треба поставити це питання в пріоритет, бо я не почула від керівника Херсонської ОДА в пріоритетах саме це питання, та довести до логічного завершення будівництво газопроводу, бо ми про це говоримо активно з 2015 року», – наголосила Нєжнова.

За її словами, газопровід дозволить запустити декілька переробних виробництв та газифікувати селище Новотроїцьке, де приблизно 9 тисяч потенційних абонентів очікують на під’єднання до газових мереж.

У свою чергу, заступник директора Департаменту розвитку територій Херсонської ОДА Іван Чорний у коментарі сайту IPC-Генічеськ завірив, що проєкт газогону для обласної влади є пріоритетним.

«Ми докладаємо максимум зусиль для того, щоб довести його до логічного завершення. Для підписання такого розпорядження (Кабміну – ред.) для будівництва такого газопроводу необхідно завершити необхідні погоджувальні процедури до цього проєкту … Цей проєкт, як тільки отримає оцінку впливу на довкілля, він одразу буде поданий на затвердження Кабінетом міністрів України … Маю надію, що все-таки до кінця року ми цю останню ланку погодження пройдемо … і вже зможемо тоді повернутися до питання фінансування», – сказав Чорний.

Питання побудови газопроводу обговорювали на Форумі «Південна стратегія розвитку», що проходив 10-11 червня на Арабатській Стрілці.

Як повідомлялось, ДАТ «Чорноморнафтогаз» після нарощування видобування газу із нової свердловини на Стрілковому родовищі, пробуреної на Арабатській стрілці у серпні 2020 року, зможе подвоїти видобуток і безперебійно забезпечувати потреби споживачів Генічеського регіону. У держкомпанії планують буріння ще трьох свердловин на Стрілковому родовищі газу на шельфі Азовського моря. У 2019 році «Чорноморнафтогаз» видобув на Стрілковому родовищі 8,9 млн кубометрів газу. Видобуток  з нової свердловини у 2021 році планують довести до 20 тисяч кубометрів на добу. 

Нагадаємо:

  • На початку січня 2016 року у Генічеську стався газовий колапс: температура повітря впала до критичних для міста мінус 15, і тиск в трубах зійшло нанівець. Чотири доби близько двох тисяч жителів залишалися без газу. До анексії Криму газ, що видобувається на родовищі Стрілкове поблизу Арабатської стрілки, взимку подавався в Генічеськ з Глібовського газосховища на півострові, яке було захоплено окупантами.
  • У жовтні 2016 року внаслідок зниження тиску газу без газопостачання залишилося близько 4 тисяч абонентів Генічеська, а також 2 тисячі абонентів населених пунктів Стрілкове і Щасливцеве.
  • 23 грудня 2016 року віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон повідомив, що будівництво газопроводу «Асканія-Нова – Генічеськ» на Херсонщині розпочнеться в 2017 році і обійдеться орієнтовно в 220-240 млн. грн.
  • У лютому 2017 року було оголошено тендер на розробку проектно-кошторисної документації магістрального газопроводу «Асканія-Нова – Генічеськ». Приступити до будівництва об’єкта в Херсонській ОДА планували в 2017 році.