Венедіктова забрала у Мамедова останні департаменти та навіть тренінговий центр прокуратури – ZN.UA

Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова своїм наказом остаточно забрала у свого заступника Гюндуза Мамедова всі підпорядковані йому департаменти в Офісі генпрокурора.

Про це повідомляє ZN.UA і публікує наказ Венедиктової.

«Напередодні Венедіктова своїм наказом призначила нових керівників департаментів в Офісі генерального прокурора. Прізвища Мамедова в наказі від 8 липня не виявилося. Окрім «департаменту війни» Мамедов ще керував департаментом захисту інтересів дітей та протидії насильству та Тренінговим центром ОГП. Департамент дітей отримав заступник Венедіктової Ігор Мустец, а Тренінг-центр отримав заступник Олексій Симоненко», – пише видання.

515036549-наказ

Відсторонення заступника генпрокурора України Гюндуза Мамедова від «департаменту війни» – суто політичне рішення, пов’язане з Офісом президента, і це дійсно ставить під загрозу всю роботу, яку веде держава у діяльністі з організації розслідування воєнних злочинів, вчинених в окупованому Криму, заявила Ольга Скрипник, координаторка Кримської правозахисної групи в програмі «Питання національної безпеки» з Валентиною Самар (проект Центру журналістських розслідувань, ефір ТРК Чорноморська).

Як зазначила Скрипник, правозахисники можуть і далі продовжувати цю роботу, але держава втрачає найбільш ефективний і успішний департамент в напрямку розслідування злочинів, пов’язаних з війною на Донбасі і окупацією Криму.

Як повідомлялось, українські правозахисники, юристи та рідні жертв збройного конфлікту звернулись до іноземних посольств та представництв міжнародних організацій в Україні рекомендувати Генпрокурорці Ірині Венедіктовій повернути Департаменту нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, у підпорядкування заступнику генпрокурора Гюндузу Мамедову, який його створив та має для цього відповідні знання та досвід. Вони також просили президента України забезпечити незалежність роботи прокурорів «департаменту війни».

Волюнтаризм генпрокурорки Ірини Венедіктової може призвести до обнулення або різкого гальмування низки важливих процесів напередодні Кримського саміту і рішення Міжнародного кримінального суду щодо «ситуації в Україні», пише Валентина Самар, головна редакторка Центру журналістських розслідувань в своєму матеріалі Як поцілити Україні в обидві ноги для видання ZN.UA.

Нагадаємо:

  • 18 жовтня 2019 року Генпрокурор України Руслан Рябошапка призначив прокурора Автономної Республіки Крим Гюндуза Мамедова заступником генпрокурора.
  • Департамент нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту створено наказом Генпрокурора Руслана Рябошапки від 21 жовтня 2019 року. Керівником департаменту став Гюндуз Мамедов.
  • 29 червня 2021 року Генпрокурорка Венедіктова підписала наказ, відповідно до якого «департамент війни» був виведений з підпорядкування заступника генпрокурора Гюндуза Мамедова та переданий в підпорядкування заступнику генпрокурора Максиму Якубовскому.
  • 30 червня 2021 року в.о. генпрокурора Якубовський  підписав наказ про підпорядкування  «департаменту війни”   генпрокурору Ірині Венедіктовій.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine