Окупанти завершують підготовку до подачі позову в «суд» про стягнення шкоди з організаторів «водної блокади» Криму

Новини
Пересохлий Північно-Кримський канал біля Красноперекопська в окупованому Криму, травень 2021 р. Фото: RFE/RL

Робоча група так званого «Гоосовєта Криму» завершує підготовку документів для подачі позову в «суд» про стягнення шкоди, заподіяної в результаті «водної блокади» окупованого Криму, яку організували представники України. Попередньо збитки оцінено 1,47 трлн рублів.

Про це повідомив «РИА Новости» «перший віце-спікер кримського парламенту» Юхим Фікс.

«Слідчі органи працюють по притягненню до кримінальної відповідальності організаторів блокади. Наша робоча група вже завершує підготовку всіх необхідних документів для подачі позову до судових органів про визнання та стягнення збитків, завданих півострову водною блокадою», – сказав Фікс.

За його словами, попередньо, сума збитків становить 1,47 трильйона рублів.

«Як тільки ми цю суму підтвердимо усіма необхідними документами, позов буде переданий до суду», – підкреслив «віце-спікер Госсовєта Криму».

Як повідомлялось, «Госсовєт Криму» має намір звернутися в «міжнародні та європейські судові інстанції» з проханням визнати «геноцидом» водну і енергетичну блокаду півострова, яку організувала Україна після незаконної окупації Криму Росією.

Нагадаємо:

  • 10 березня 2021 року так званий «голова Госсовєта Криму» Володимир Константинов заявив, що Крим буде судитися з Україною через перекриття Північно-Кримського каналу після окупації півострова Росією. Після цього в Криму почалася підготовка позову до України через водну блокаду, який планують подати в один з кримських «судів» в першому півріччі поточного року. При цьому попередні збитки від водної блокади півострова з боку України оцінюються в 1,5 трлн рублів.
  • 28 березня Константинов повідомив, що «влада» окупованого Криму має намір пред’явити позов за водну блокаду півострова українським політикам з Криму екснардепам Андрію Сенченку і голові Меджлісу кримськотатарського народу Рефату Чубарову, а також національному лідерові кримських татар, нардепу Мустафі Джемілєву. В «Госсовєтє»  також мають намір притягнути до відповідальності і 5-го президента України Петра Порошенка.
  • У кінці квітня «робоча група Госсовєта Криму» звернулася до ФСБ і Слідкому РФ з проханням порушити кримінальну справу щодо 12 громадян України «за водну блокаду» півострова.
  • Після окупації Криму Україна в квітні 2014 року року перекрила надходження води на півострів з річки Дніпро через Північно-Кримський канал, який забезпечував до 85% його потреб в прісній воді. Для забезпечення водою господарств Херсонської області та недопущення її перетоку на окуповану територію півострова канал перегородили тимчасовою дамбою із мішків з піском. Згодом на її місці була побудована капітальна дамба. У Криму склалася критична ситуація з водопостачанням окремих міст, а також з організацією зрошення і поливу на землях сільськогосподарського призначення.
  • У червні 2020 року Центр журналістських розслідувань повідомляв, що русло Північно-Кримського каналу у напрямку Армянська і Джанкоя на окупованому Росією Кримському півострові перебуває в аварійному стані і непридатне для використання.