ПриватБанк попередив українців про нове шахрайство від його імені з «казковими прибутками»

В Україні активізувалися шахраї, які під виглядом ПриватБанку розсилають пропозиції про інвестування в проекти, що обіцяють нібито високий дохід, а сама схема має ознаки фінансової піраміди. При цьому аферисти незаконно використовують логотип і айдентику держбанку.

ПриватБанк

Фото: rbc.ua

Про це повідомляє пресслужба ПриватБанку.

«Зловмисники використовують сайт https://p-invest.site, який зареєстрований в США, і з цього ресурсу заманюють українців вкладати гроші в неіснуючі проекти банку, обіцяючи дохід у розмірі до 8500 доларів щомісяця.

Для цього громадян просять вказати своє ім’я та прізвище, електронну пошту і номер телефону. Після цього з людиною зв’язується представник «банку» – оператор колл-центру, і клієнта затягують у фінансові вкладення, по суті «викачують» гроші».

У ПриватБанку наголошують, що шахрайський сайт https://p-invest.site не має жодного відношення до їх фінансової установи, і пояснюють, чому:

зловмисники обіцяють високий дохід за схемою, що нагадує фінансову піраміду;
сайт має односторонній канал зв’язку: після заповнення форми оператор дзвонить, щоб «дотиснути» людину;
сайт незаконно використовує логотип і айдентику банку.

«Аби не стати жертвою шахраїв, пам’ятайте: ми ніколи не проводимо призові опитування, розіграші та реєстрації на сторонніх сайтах із виплатою грошових винагород», – звертають увагу в ПриватБанку.

Також зазначається, що банк вже звернувся за даним фактом до правоохоронних органів.

Нагадаємо:

  • ПриватБанк заявив, що його колишні власники відмили у США 760 млн дол. Перевіривши додаткові банківські документи, банк подав 21 липня 2020 року до суду у штаті Делавер змінений позов проти Ігоря Коломойського й Геннадія Боголюбова. У ньому стверджується, що обидва відмили 660 млн дол. через групу американських компаній Optima і ще 100 млн дол. через інші американські компанії.
  • 6 серпня 2020 року Мінюст США обвинуватив українського олігарха Ігора Коломойського в розкраданні мільярдів доларів у ПриватБанку, яким він колись володів, а потім використанні величезного масиву компаній для відмивання цих грошей у США та в усьому світі.
  • Мін’юст США вимагає конфіскувати у Коломойського офісну вежу в Луїсвіллі і офісний парк в Далласі, які придбали за гроші, незаконно привласнені у ПриватБанку.
  • 30 грудня 2020 року Мінюст США відкрив ще одну справу проти Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова за обвинуваченням у відмиванні грошей, які були використані для купівлі 22-поверхового офісного будинку в Клівленді, штат Огайо.
  • В лютому 2021 року американські компанії, контрольовані Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим, заявили, що вони подають інвестиційний позов (ICSID) проти Сполучених Штатів у відповідь на цивільні позови Мінюсту США про конфіскацію їх активів.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine