Відбулись успішні випробування реактивного снаряду «Тайфун-1» для РСЗВ «Верба» – Міноборони

Новини
Новий 122-мм реактивний снаряд «Тайфун-1» до РСЗВ «Град» і «Верба» Фото: АрміяInform

Відбулися успішні випробування нового реактивного снаряду калібру 122 мм «Тайфун-1». Боєприпас розроблений ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля» для модернізованої системи залпового вогню БМ-21У «Верба».

Про це повідомляє міністерство оборони України.

«Міністерство оборони продовжує реалізацію стратегії ракетно-реактивного озброєння Збройних Сил України. Результати випробувань «Тайфун-1» будуть використані в ході розробки реактивного снаряду калібру 220 мм «Тайфун-2» для модернізованої системи залпового вогню «Буревій», – заявив міністр оборони України Андрій Таран.

Він відзначив, що ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля» також з успішним результатом проведено державні (льотні) випробування відремонтованих ракет для тактичного ракетного комплексу «Точка-У».

У ході дослідного ремонту вони були додатково оснащені системою аварійного припинення польоту та системою телеметричного контролю. За словами Тарана, ремонт ракет для «Точки-У» дозволить відновити боєкомплект Збройних Сил України для виконання завдань за призначенням.

Міністр оборони додав, що наразі на завершальному етапі державних випробувань перебуває створення високоточної ракети калібру 300 мм «Вільха-М» з покращеними характеристиками для модернізованих систем залпового вогню «Смерч», яка розроблена ДП «Державне Київське конструкторське бюро «ЛУЧ».

Таран зазначив, що у рамках Програми підвищення обороноздатності Міноборони сплановано закупівлю оперативно-тактичного ракетного комплексу «Сапсан». Його виробником є ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля».

За інформацією Генштабу ЗСУ, черговий етап випробувань модернізованих зразків ракетного озброєння до систем «Град» та «Точка-У», відбувся на державному випробувальному полігоні ЗС України «Алібей».

У рамках практичних стрільб було здійснено 4 успішних пуски: два рази зразком «Тайфун-1» (модернізований снаряд «Граду» зі збільшеною до 40 км дальністю) та два рази модернізованими та відновленими зразками ракет для «Точки-У».

Як повідомлялось, в Україні за тісної кооперації підприємств вітчизняного ОПК і Міноборони створено новий боєприпас підвищеної дальності до ракетної системи залпового вогню (РСЗВ) «Град» – 122-мм реактивний снаряд «Тайфун-1».

Нагадаємо:

  • 10 квітня 2018 року почалися державні випробування РЗСО «Вільха». Це – український проект зі створення реактивної системи залпового вогню з коректованим 300-мм боєприпасом на базі радянської РСЗВ 9К58 «Смерч».
  • 25 квітня 2019 року в Одеській області пройшли випробування реактивних систем залпового вогню «Вільха-М» і «Вільха-Р». Під час серії запусків були перевірені тактико-технічні характеристики ракет, систем наведення і можливості модернізованої «Вільхи» знищувати цілі за мінімальний час після отримання завдання на враження.
  • 13 липня 2019 року в Україні завершились державні випробування вітчизняного ракетного комплексу та реактивного боєприпасу до нього «Вільха-Р».
  • 18 грудня 2019 року пройшли успішні випробування високоточної ракети вітчизняного виробництва «Вільха-М». На полігоні в Одеській області під час пуску двох ракет на відстань понад 100 км кругове відхилення склало менш ніж 30 метрів.
  • У квітні 2020 року в Одеській області на Державному випробувальному полігоні «Алібей» у Татарбунарському районі пройшли льотні випробування вітчизняної ракети «Вільха-М». Високоточний боєприпас потрапив точно в ціль з першого пуску.