В «ДНР» визнали, що Росія спустошує і знищує регіон

Россия опустошает и уничтожает Донбасс: населення стрімко тікає, і незабаром не буде кому сидіти в окопах і працювати на заводах. А російські політики та чиновники, які на словах дуже переживають через Донбас, насправді цинічно використовують людей в своїх цілях, абсолютно не турбуються про рівень життя в Луганську та Донецьку.

Про це заявив колишній «міністр» зв’язку «ДНР» Віктор Яценко.

«Донецьку потрібно ставати сильнішим в економічному сенсі, щоб він був не на території випаленого поля, бо люди тікають з Донбасу і це проблема. Захищати Донбас завтра вже не буде кому. І працювати на заводах не буде кому. І працювати на землі не буде кому», – пожалівся Яценко.

Як заявив представник Донецької області на переговорах ТКГ Денис Казанський, люди виїжджають з Донбасу саме через окупантів, бо до початку війни такого не було. «Догнати» Абхазію та Південну Осетію не вийде, бо Росія признавати російські республіки не поспішає. А російські чиновники цинічно використовують жителів Донбасу.

Жителів окупованій частині Донецької області масово записують в прихильники «Єдиної Росії» прямо на вулиці. Щоб стати прихильником правлячої в Росії партії, жителям ОРДО необхідно мати при собі фотографії та паспорт громадянина РФ. При відсутності свіжого фото, всіх бажаючих фотографують прямо на пікеті.

В кінці березня 2021 року «центр громадських зв’язків МВС ЛНР» повідомив про видачу 600 тисяч «паспортів ЛНР» жителям ОРЛО.

У лютому 2021 року угрупування «ДНР» заявило, що видало понад 655 тисяч «паспортів ДНР», і ще 215,5 тисяч жителів непідконтрольної українському уряду частини Донецької області отримали російські паспорти.

Нагадаємо:

  • 16 березня 2016 року в так званій «ДНР» почали видавати місцевим жителям «паспорти ДНР».
  • 18 лютого 2017 року президент РФ Володимир Путін підписав указ про визнання Росією документів, виданих українцям, які проживають на окупованих територіях Донбасу «органами влади» так званих «ДНР» і ЛНР », які в Україні визнані терористичними організаціями.
  • 24 квітня 2019 року президент РФ Володимир Путін підписав указ про спрощення порядку отримання російського громадянства жителями тимчасово окупованих територій Донбасу.
  • СБУ розслідує факти примушення українських громадян, які мешкають на тимчасово непідконтрольній території Луганщини, отримувати так звані «паспорти ЛНР», як воєнний злочин.
  • «Адміністрації» так званої «ДНР» пропонують ввести новий «податок» для самозайнятих жителів ОРДО, зокрема, надання косметичних послуг на дому, фото- і відеопослуг, репетиторство, добову і погодинну здачу житла в оренду. З пропозицією «Про податок на професійний дохід» виступив так званий «молодіжний парламент ДНР».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine