Окупанти в Криму не відмовляються від планів по створенню нових водосховищ

Жителів окупованих Алушти та Сімферополя забезпечуватимуть нові штучні водні об'єкти на вісім і 15 мільйонів кубометрів.

Чорноріченське водосховище, серпень 2020 року Фото: RFE/RL

Про це повідомив «глава» Криму Сергій Аксенов.

За його словами, ситуація в плані водопостачання в регіоні дещо стабілізувалася, проте заплановані разом з «федеральним центром» заходи все одно повинні бути реалізовані. В даний час ведеться робота з підготовки техніко-економічного обґрунтування, пишуть кримські ЗМІ.

Крім того, заявив Аксенов, планується створення опріснювальної установки в Ялті, оскільки в муніципалітеті додаткові джерела водопостачання відсутні.

Він зазначив, що ще потрібно постежити за ситуацією в цій сфері в Сімферополі, зрозуміти, якої якості вода під Азовським морем. З огляду на це будуть прийматися технічні рішення.

Аксенов також сказав, що навіть якщо знову будуть відсутні опади, такого гострого дефіциту води в Криму вже бути не повинно.

З джерел, розташованих під дном Азовського моря, добули першу партію прісної води, яку передбачається використовувати для водопостачання окупованого Криму. Її якість зараз перевіряють фахівці в Москві.

Як повідомлялось, 17 грудня 2020 року президент РФ Володимир Путін заявив, що вирішувати проблему водозабезпечення окупованого Криму за рахунок опріснення морської води дорого. За його словами, на півострові є достатні запаси прісної води, її треба тільки ефективно використовувати. Крім того, є ідея шукати прісну воду під Азовським морем. 30 грудня 2020 року так званий «глава Криму» Сергій Аксенов заявив, що роботи з розробки запасів прісної води під Азовським морем, які можуть бути використані для вирішення проблеми дефіциту води в окупованому Криму, займуть кілька років.

8 квітня «віце-прем’єр Криму» Євген Кабанов повідомив, що одна з «провідних російських компаній» почала розвідувальні роботи для вивчення потенціалу водоносних шарів під дном Азовського моря, які можуть стати ще одним джерелом для водопостачання Криму.

За інформацією акціонерного товариства «Росгеологія», запаси прісної води під Азовським морем, які можна щорічно використовувати для постачання до окупованого Криму, оцінюються, за попередніми даними, в 0,5-1,2 млрд куб. м.

Нагадаємо:

  • З 24 серпня 2020 року в Сімферополі, в Сімферопольському і Бахчисарайському районах окупованого Криму обмежили подачу води через посуху. Окупаційна влада заявила про встановлення біля соціальних об’єктів і в житлових мікрорайонах міста понад 230 накопичувальних баків для води. Обмеження вводились в три етапи. 7 вересня введений третій, самий жорсткий етап обмежень подачі води. Водопостачання здійснюється по годинах – вранці і ввечері.
  • З 23 вересня обмеження подачі води введене в Алушті, Партеніті і Малому Маяку.
  • 29 кримських населених пунктів знаходяться на «режимному водопостачанні».
  • Після окупації Криму Україна в квітні 2014 року року перекрила надходження води на півострів з річки Дніпро через Північно-Кримський канал, який забезпечував до 85% його потреб в прісній воді. Для забезпечення водою господарств Херсонської області та недопущення її перетоку на окуповану територію півострова канал перегородили тимчасовою дамбою із мішків з піском. У Криму склалася критична ситуація з водопостачанням окремих міст, а також з організацією зрошення і поливу на землях сільськогосподарського призначення.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine