Джелялова після затримання тримали в наручниках з мішком на голові і чинили психологічний тиск – правозахисниця

Першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова, якому окупанти висунули підозру в пособництві диверсії, пов'язаної з підривом газопроводу в селі Перевальне Сімферопольського району, після затримання до вечора утримували в наручниках, з мішком на голові, під жорстким психологічним тиском. Провину він не визнає.

Наріман Джелялов, перший заступник голови Меджлісу Фото: RFL/RL

Про це повідомила кримська правозахисниця Лутфіє Зудієва на своїй сторінці в Facebook.

«Заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу, забороненого судом РФ в 2016 році, кримськотатарського політика, викладача, політолога і журналіста Нарімана Джелялова підозрюють в пособництві диверсії за статтею 33 КК РФ (частина п’ята) і статті 281 КК РФ (частина перша). У Криму з’явилась нова політично вмотивована справа, в рамках якої в даний момент проходять 3 людини: двоюрідні брати Ахтемови і Наріман Джелялов», – написала Зудієва.

Вона зазначила, що Джелялов заперечує свою участь в диверсіях, пов’язаних з підривом газопроводу в селі Перевальне Сімферопольського району, провину не визнає.

«Адвокату Еміне Авамілєвій повідомив, що з моменту затримання до пізнього вечора утримувався в невідомому йому приміщенні – в наручниках, з мішком на голові, під жорстким психологічним тиском», – додала правозахисниця.

Вона також зазначила, що 6 вересня в «Київському районному суді» Сімферополя відбудеться засідання з обрання запобіжного заходу Джелялову. Час початку судового процесу поки невідомий.

Як повідомлялося, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров поінформував, що російські окупанти висунули його першому заступнику Наріману Джелялову і іншим затриманим в Криму кримським татарам підозру в нібито здійсненні «диверсії». На його думку, ці дії Кремля є помстою за початок роботи Кримської платформи, установчий саміт якої відбувся 23 серпня.

Нагадаємо:

  • 3 вересня 2021 года в окупованому Криму співробітники ФСБ викрали кримського татарина, жителя Сімферополя Ельдара Одаманова після обшуку в його будинку, який проводився в зв’язку з нібито його причетністю до вибуху на газопроводі в селі Перевальне Сімферопольського району. Силовики вилучили всю комп’ютерну техніку.
  • 4 вересня в Криму співробітники ФСБ вранці провели в селі Первомайське Сімферопольського району обшук в будинку заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова, після якого його затримали і відвезли в невідомому напрямку. До цього вночі окупанти обшукали будинок і затримали жителя цього села Азіза Ахтемова нібито через причетність до вибуху газопроводу в селі Перевальному 23 серпня.
  • Увечері 3 вересня в селі Левадки Сімферопольського району співробітники ФСБ обшукали будинок і затримали Асана Ахтемова. Вранці 4 вересня в Євпаторії силовики обшукали будинок і затримали місцевого жителя Шевкета Усеінова. Місцезнаходження обох затриманих невідомо, як і трьох затриманих раніше Ельдара Одаманова, Азіза Ахтемова, Нарімана Джелялова.
  • П’ятеро викрадених 3-4 вересня російськими силовиками в окупованому Криму кримських татар – Ельдар Одаманов, Азіз Ахтемов, Асан Ахтемов, Наріман Джелялов і Шевкет Усеінов – знаходяться в будівлі «кримського управління ФСБ» в Сімферополі.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine