У Сімферополі проходить засідання «суду» у справі журналіста Владислава Єсипенка

У Сімферополі 6 вересня проходить судове засідання у справі заарештованого фрілансера Радіо Свобода (проект Крим.Реаліі) Владислава Єсипенка.

Владислав Єсипенко Фото: crimean-solidarity.org

За даними Крим.Реаліі, захист має намір подати клопотання про допуск громадського захисника поряд з адвокатами – Митрополита Сімферопольського і Кримського ПЦУ Климента.

Це вже третє засідання суду в Криму, на якому по суті розглядають справу щодо Владислава Еспіенка.

У понеділок біля будівлі «Сімферопольського районного суду» зібралася невелика кількість людей, які очікують підсумків засідання.

Після перенесених тортур у заарештованого в окупованому Криму фрілансера Радіо Свобода (проект Крим.Реаліі) Владислава Єсипенка погіршився стан здоров’я, зокрема у нього загострилася сечокам’яна хвороба. У СІЗО Сімферополя йому не надають необхідну медичну допомогу, через це близько тижня тому його на машині швидкої допомоги вивозили до цивільної лікарні.

Як повідомлялось, 6 липня 2021 року «Сімферопольський районний суд» продовжив арешт Владиславу Єсипенку до 18 грудня 2021 року.

15 липня 2021 року на засіданні «Сімферопольського районного суду» оголосили обвинувальний висновок у кримінальній справі стосовно Владислава Єсипенка. Журналіст провину не визнав.

Нагадаємо:

  • 10 березня 2021 року в Криму співробітники ФСБ затримали двох учасників акції до дня народження Тараса Шевченка, що відбулася в Сімферополі 9 березня, – Єлизавету Павленко і Владислава Єсипенко, які покладали квіти до пам’ятника Шевченку. 12 березня про їх затримання повідомило видання Крим.Реалії.
  • 16 березня ФСБ повідомила про затримання Владислава Єсипенка, заявивши, що він нібито працює на Службу зовнішньої розвідки України і що в його машині знайшли вибуховий пристрій. «Київський райсуд» Сімферополя заарештував Єсипенка до 11 травня 2021 року, він підозрюється за ч.1. ст.223.1 Кримінального кодексу РФ (незаконні виготовлення, переробка або ремонт вогнепальної зброї, його основних частин (за винятком вогнепальної зброї обмеженого ураження), а так само незаконне виготовлення боєприпасів).
  • 6 квітня 2021 року «Верховний суд Криму» відхилив апеляційну скаргу на арешт Владислава Єсипенка. На засіданні журналіст розповів подробиці того, як його після затримання 10 березня катували російські силовики, щоб вибити зізнання про нібито роботу на українську розвідку.
  • На початку травня 2021 року стало відомо, що в Криму Владиславу Єсипенко інкримінують ще одне обвинувачення – за ст. 222 КК РФ (Незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, його основних частин, боєприпасів).
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine