Митрополит ПЦУ Климент зустрівся з арештованим в Криму журналістом Єсипенко

Митрополит Сімферопольський і Кримський Православної церкви України Климент (Кущ), який є громадським захисником заарештованого в окупованому Криму журналіста-фрілансера Радіо Свобода (проєкт Крим.Реалії) Владислава Єсипенка, відвідав свого підзахисного в Сімферопольському СІЗО №1.

Владислав Єсипенко Фото: crimean-solidarity.org

Про це митрополит повідомив інформаційному агентству «Голос Криму».

За його словами, стан здоров’я Єсипенка задовільний.

«Владика Климент підтримав Владислава молитвою і духовною настановою. У свою чергу Владислав Єсипенко висловив подяку всім тим, хто його знає, підтримує і бореться за його визволення», – йдеться у повідомленні.

Єсипенко також передав вітання Олегу Сенцову, вітаючи його із завершенням робити над фільмом «Носоріг» і достойною презентацією цього фільму на Міжнародному Венеціанському кінофестивалі. Він побажав режисеру успіху в роботі над новим фільмом «Каїн».

«Дякую тобі, Олеже, за ту велику роботу, яку ти проводиш, щоб якомога швидше наші політв’язні змогли повернутися до дому», – передав митрополит слова Єсипенка для Сенцова.

Климент також попросив всіх, кому не байдужа доля ув’язнених, приєднатися до молитви. «Візьмемо цей тягар на плечі наші і облегшимо їх страждання», – зазначив митрополит.

Як повідомлялось, 6 липня 2021 року «Сімферопольський районний суд» продовжив арешт Владиславу Єсипенку до 18 грудня 2021 року.

15 липня 2021 року на засіданні «Сімферопольського районного суду» оголосили обвинувальний висновок у кримінальній справі стосовно Владислава Єсипенка. Журналіст провину не визнав.

6 вересня 2021 року «Сімферопольський районний суд» допустив митрополита Сімферопольського і Кримського ПЦУ Климента в якості громадського захисника Владислава Єсипенка.

Нагадаємо:

  • 10 березня 2021 року в Криму співробітники ФСБ затримали двох учасників акції до дня народження Тараса Шевченка, що відбулася в Сімферополі 9 березня, – Єлизавету Павленко і Владислава Єсипенко, які покладали квіти до пам’ятника Шевченку. 12 березня про їх затримання повідомило видання Крим.Реалії.
  • 16 березня ФСБ повідомила про затримання Владислава Єсипенка, заявивши, що він нібито працює на Службу зовнішньої розвідки України і що в його машині знайшли вибуховий пристрій. «Київський райсуд» Сімферополя заарештував Єсипенка до 11 травня 2021 року, він підозрюється за ч.1. ст.223.1 Кримінального кодексу РФ (незаконні виготовлення, переробка або ремонт вогнепальної зброї, його основних частин (за винятком вогнепальної зброї обмеженого ураження), а так само незаконне виготовлення боєприпасів).
  • 6 квітня 2021 року «Верховний суд Криму» відхилив апеляційну скаргу на арешт Владислава Єсипенка. На засіданні журналіст розповів подробиці того, як його після затримання 10 березня катували російські силовики, щоб вибити зізнання про нібито роботу на українську розвідку.
  • На початку травня 2021 року стало відомо, що в Криму Владиславу Єсипенко інкримінують ще одне обвинувачення – за ст. 222 КК РФ (Незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, його основних частин, боєприпасів).
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine