«Справа Єсипенка»: свідок звинувачення нічого не пам’ятає, «суддя» запропонував йому тренувати пам’ять – адвокат Дінзе

Новини
Есипенко
Владислав Єсипенко у будівлі "Сімферопольського районного суду", 5 жовтня 2021 року Фото: RFE/RL

В окупованому Криму на «суді» у справі журналіста-фрілансера Радіо Свобода (проект Крим.Реаліі) Владислава Єсипенка свідок звинувачення заявив, що «нічого не пам’ятає» зі слідчих дій під час затримання, у відповідь «суддя» запропонував йому тренувати пам’ять.

Про це повідомив адвокат Дінзе, пишуть Крим.Реаліі.

«Один зі свідків звинувачення виявився людиною з поганою пам’яттю. Не міг детально пояснити, як проходив оперативно-розшуковий захід, хто конкретно на ньому був присутній і інші обставини, які мали значення для кримінальної справи. Під кінець він скотився в своїх свідченнях до того, що він нічого не пам’ятає і нічого не може розповісти, що викликало, звичайно, певний дисонанс. На що навіть суддя обурився, перепитавши, чи не було у свідка травм, пов’язаних з втратою пам’яті. В результаті суддя запропонував йому тренувати пам’ять», – повідомив Дінзе.

В «Сімферопольському районному суді» 5 жовтня відбулося чергове судове засідання у справі Єсипенка.

В «суді» допитали двох свідків звинувачення – оперуповноваженого співробітника ФСБ, В’ячеслава Тропина, який здійснював обстеження житла, в якому зупинявся Єсипенко, і ділянки місцевості, де, за версією звинувачення, журналіст «дістав вибуховий пристрій». Також був допитаний понятий, який брав участь при обстеженні житла, Олексій Лузанов.

Як повідомлялось, 6 липня 2021 року «Сімферопольський районний суд» продовжив арешт Владиславу Єсипенку до 18 грудня 2021 року.

15 липня 2021 року на засіданні «Сімферопольського районного суду» оголосили обвинувальний висновок у кримінальній справі стосовно Владислава Єсипенка. Журналіст провину не визнав.

6 вересня 2021 року «Сімферопольський районний суд» допустив митрополита Сімферопольського і Кримського ПЦУ Климента в якості громадського захисника Владислава Єсипенка.

Нагадаємо:

  • 10 березня 2021 року в Криму співробітники ФСБ затримали двох учасників акції до дня народження Тараса Шевченка, що відбулася в Сімферополі 9 березня, – Єлизавету Павленко і Владислава Єсипенко, які покладали квіти до пам’ятника Шевченку. 12 березня про їх затримання повідомило видання Крим.Реалії.
  • 16 березня ФСБ повідомила про затримання Владислава Єсипенка, заявивши, що він нібито працює на Службу зовнішньої розвідки України і що в його машині знайшли вибуховий пристрій. «Київський райсуд» Сімферополя заарештував Єсипенка до 11 травня 2021 року, він підозрюється за ч.1. ст.223.1 Кримінального кодексу РФ (незаконні виготовлення, переробка або ремонт вогнепальної зброї, його основних частин (за винятком вогнепальної зброї обмеженого ураження), а так само незаконне виготовлення боєприпасів).
  • 6 квітня 2021 року «Верховний суд Криму» відхилив апеляційну скаргу на арешт Владислава Єсипенка. На засіданні журналіст розповів подробиці того, як його після затримання 10 березня катували російські силовики, щоб вибити зізнання про нібито роботу на українську розвідку.
  • На початку травня 2021 року стало відомо, що в Криму Владиславу Єсипенко інкримінують ще одне обвинувачення – за ст. 222 КК РФ (Незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, його основних частин, боєприпасів).