У Криму хочуть бурити ще більше свердловин через дефіцит води

Через дефіцит води в 2021 році «влада» окупованого РФ Криму планує бурити на півострові ще 36 свердловин на чотирьох водозаборах для забезпечення водопостачання.

Про це заявив «глава уряду» Криму Юрій Гоцанюк.

«У 2021 році заплановано буріння 36 свердловин на Іванівському, Чеботарському, Миколаївському та Бештерек-Зуйському водозаборах. На даний момент в роботі 22 свердловини, прокачування води досягне дебету 51,5 тис. кубічних метрів на добу. В результаті проведення цих заходів вдасться знизити водовтрати до 16,8 тис. кубометрів на добу», – написав Юрій Гоцанюк.

Як повідомлялось, 17 травня 2021 року так званий «глава Криму» Сергій Аксенов заявив, що в Криму мають намір побудувати ще два додаткових водосховища в Сімферополі та Алушті для їх сталого водопостачання.

Нагадаємо:

  • З 24 серпня 2020 року в Сімферополі, в Сімферопольському і Бахчисарайському районах окупованого Криму обмежили подачу води через посуху. Окупаційна влада заявила про встановлення біля соціальних об’єктів і в житлових мікрорайонах міста понад 230 накопичувальних баків для води. Обмеження вводились в три етапи. 7 вересня введений третій, самий жорсткий етап обмежень подачі води. Водопостачання здійснюється по годинах – вранці і ввечері. З 23 вересня 2020 року обмеження подачі води введене в Алушті, Партеніті і Малому Маяку.
  • 29 кримських населених пунктів знаходяться на «режимному водопостачанні».
  • Після окупації Криму Україна в квітні 2014 року року перекрила надходження води на півострів з річки Дніпро через Північно-Кримський канал, який забезпечував до 85% його потреб в прісній воді. Для забезпечення водою господарств Херсонської області та недопущення її перетоку на окуповану територію півострова канал перегородили тимчасовою дамбою із мішків з піском. У Криму склалася критична ситуація з водопостачанням окремих міст, а також з організацією зрошення і поливу на землях сільськогосподарського призначення.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine