Пасічник не бачить сенсу в повному об’єднанні «ЛНР» і «ДНР»

Об'єднання так званих «ЛНР» і «ДНР» в єдину «державу» не планується. Йдеться лише про створення «єдиного економічного і митного простору» між «республіками».

Так званий «глава ЛНР» Леонід Пасічник Фото: ТАСС

Про це заявив так званий «глава ЛНР» Леонід Пасічник в інтерв’ю російському виданню «Известия».

Говорячи про створення в рамках «ДНР» і «ЛНР» так званого «єдиного економічного і митного простору», він зазначив, що цей крок не веде до їх об’єднання в єдину «державу».

«Про адміністративний об’єднання республік мови не йшло і не йде. Говорячи простіше, створення «єдиного економічного і митного простору» – це не об’єднання в одну республіку. В ЄС же при єдиних економічних і інших стандартах не йдеться про об’єднання Бельгії та Франції. Чому він повинен стояти у нас? ЛНР і ДНР – братські республіки, і наше братство було скріплене кров’ю», – заявив Пасічник.

Він стверджує, що конкуренція між «ЛНР» і «ДНР» вельми корисна: «Конкуренція за лідерство на Донбасі між Луганськом і Донецьком йде вже більше ста років. І саме конкуренція давала найбільші результати, навіщо її руйнувати?».

На його думку, об’єднання двох «республік» ніякої вигоди їм не принесе.

«Перший і основний критерій такого роду дій – це інтереси жителів. І у них це питання не стоїть. Є питання безпеки, відновлення економіки, соціального захисту і так далі. Жодне з них об’єднанням республік не вирішується, але чомусь воно дуже турбує когось ззовні. Такі рішення повинні приносити вигоду обом сторонам і не обмежувати нічиї інтереси. Залиште право приймати такі рішення тим, хто тут живе», – наголосив ватажок «ЛНР».

Як повідомлялось, засновник незаконного збройного формування батальйон «Восток» Олександр Ходаковський заявив, що у Кремлі створили комісію для уніфікації «нормативно-правової бази» так званих «ДНР» і «ЛНР» з метою подальшого об’єднання в єдину структуру окремих районів Донецької і Луганської областей, непідконтрольних українському уряду.

Співзасновник «Східної правозахисної групи» Павло Лисянський заявив, що після виборів до Держдуми РФ, в яких взяли участь жителі ОРДЛО, Росія почне підготовку до процесу політичного об’єднання так званих «ДНР» і «ЛНР».

Нагадаємо:

  • У серпні 2021 року так званий «глава ДНР» Денис Пушилін заявив, що хоче скасувати «кордон» між «ДНР» і «ЛНР», щоб між територіями, які вони контролюють, було вільне переміщення жителів.
  • З 1 жовтня 2021 року так звані «ДНР» і «ЛНР» приберали «митні пости» на «кордоні» між «республіками» в зв’язку зі створенням «єдиної економічної зони і єдиного митного простору».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine