Жителів ОРДЛО при отриманні російських паспортів зобов’язали брати своїх дітей для зняття відбитків пальців

З 1 листопада жителів ОРДЛО при отриманні російських паспортів зобов'язали брати своїх дітей для зняття відбитків пальців.

Фото: СБУ

Про це повідомляє «МВС» угруповання «ДНР».

Тепер місцеві жителі, які включили до заяви про прийом до громадянства РФ дітей віком від 6 років та старших, їздитимуть до пунктів видачі паспортів РФ разом з ними. Дитину необхідно взяти із собою, щоб разом із нею пройти дактилоскопічну реєстрацію — здати відбитки пальців.

Що чекає жителів Донбасу з паспортами РФ після реінтеграції окупованих територій України, читайте у матеріалі Центру журналістських розслідувань.

В кінці березня 2021 року «центр громадських зв’язків МВС ЛНР» повідомив про видачу 600 тисяч «паспортів ЛНР» жителям ОРЛО.

У лютому 2021 року угрупування «ДНР» заявило, що видало понад 655 тисяч «паспортів ДНР», і ще 215,5 тисяч жителів непідконтрольної українському уряду частини Донецької області отримали російські паспорти.

Нагадаємо:

  • 16 березня 2016 року в так званій «ДНР» почали видавати місцевим жителям «паспорти ДНР».
  • 18 лютого 2017 року президент РФ Володимир Путін підписав указ про визнання Росією документів, виданих українцям, які проживають на окупованих територіях Донбасу «органами влади» так званих «ДНР» і ЛНР », які в Україні визнані терористичними організаціями.
  • 24 квітня 2019 року президент РФ Володимир Путін підписав указ про спрощення порядку отримання російського громадянства жителями тимчасово окупованих територій Донбасу.
  • СБУ розслідує факти примушення українських громадян, які мешкають на тимчасово непідконтрольній території Луганщини, отримувати так звані «паспорти ЛНР», як воєнний злочин.
  • «Адміністрації» так званої «ДНР» пропонують ввести новий «податок» для самозайнятих жителів ОРДО, зокрема, надання косметичних послуг на дому, фото- і відеопослуг, репетиторство, добову і погодинну здачу житла в оренду. З пропозицією «Про податок на професійний дохід» виступив так званий «молодіжний парламент ДНР».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine