У засудженого в Росії кримчанина Приходька у в’язниці почалися проблеми з ногами

Новини
Олег Приходько в суді по відеозв'язку з СІЗО Ростова-на-Дону. Фото надано С.Легостовим виданню graty.me

В українського активіста, незаконно засудженого в Росії кримчанина Олега Приходька почалися проблеми з ногами. В колонії ФКУ Т-2 УФСІН Росії по Володимирській області у Приходька ноги почали набрякати.

Про це повідомляє «Крим.Реалії» (проект Радіо Свобода) з посиланням на слова родичів кримчанина.

«У нього набрякають ноги. Це не було хронічним діагнозом, це те, що сталося в Ростові-на-Дону. З періодичністю зараз набрякають ноги, бо на ногах, мабуть, цілий день», — сказала Наталя, донька Олега Приходька.

Рідні Приходька подали запит на зустріч з Олегом у російській колонії.

«Чекаємо, коли нам дадуть відповідь. Якщо нам дадуть відповідь позитивно, то так, звичайно, поїдемо», — сказала Наталя.

Адвокат Сергій Легостов після зустрічі з Приходько у жовтні 2021 року повідомляв, що ув’язнений не отримує жодних листів. Його кореспонденція теж не досягає родичів, хоча він пише їм кожен день. Адміністрація в’язниці відмовляється видавати Приходьку його особисті речі, в яких у нього є номери телефонів рідних і близьких, за допомогою яких він може написати заяву на дзвінок.

Як повідомлялось, в кінці липня 2021 року стало відомо, що Олега Приходька, місцезнаходження якого не було відомо два місяці, етапували в установу ФКУ Т-2 УФСІН РФ по Володимирській області, відоме як тюрма «Володимирський централ» для особливо небезпечних злочинців.

Нагадаємо:

  • 3 березня 2021 року суддівська колегія Південного окружного військового суду в російському Ростові-на-Дону засудила українського активіста Олега Приходька до 5 років ув’язнення в колонії суворого режиму. Перший рік свого терміну він повинен буде провести у в’язниці — колонії з найсуворішим режимом, де ув’язнені весь час утримуються в камерах. Крім того, Приходьку призначений штраф в розмірі 110 тисяч рублів (близько 42 тисяч гривень).
  • МЗС України висловило рішучий протест у зв’язку із оголошенням російським судом незаконного вироку громадянину України Олегу Приходьку за сфабрикованими обвинуваченнями в «підготовці терористичного акту, виготовленні і незаконному зберіганні вибухових речовин».
  • Російський правозахисний центр «Меморіал» визнав Олега Приходька політичним в’язнем.
  • 17 травня 2021 року у Росії Апеляційний військовий суд міста Власіха (Московська область), розглянувши апеляцію захисту, залишив без змін вирок Південного окружного військового суду (Ростов-на-Дону), за яким Олег Приходько був засуджений до 5 років позбавлення волі.
  • В кінці травня 2021 року консул України Тарас Малишевський повідомив, що у Олега Приходька, якого мали етапувати із СІЗО-1 Ростова-на-Дону в колонію суворого режиму для відбування терміну покарання, погіршується стан здоров’я.