Правозахисники повідомили про проблеми з електронними перепустками під час перетину КПВВ на Донбасі

Монітори правозахисників, які працюють на контрольних пунктах в'їзду-виїзду (КПВВ) на Донбасі, фіксують збільшення кількості громадян, які звертаються за допомогою в оформленні електронних перепусток.

КПВВ «Станиця Луганська», Луганська область Фото: dpsu.gov.ua

Про це Благодійний фонд «Право на захист».

Правозахисники закликають громадян перед перетином КПВВ на Донбасі завжди перевіряти стан своєї електронної перепустки.

Правозахисники уточнили, що їхні монітори, які працюють на контрольних пунктах в’їзду-виїзду, фіксують збільшення кількості громадян, які звертаються за допомогою в оформленні електронних перепусток. На КПВВ Станиця Луганська до них щодня звертаються за консультацією щодо пропуску від 20 до 30 осіб, з яких допомогу у прискореному режимі отримують лише 10-15 осіб.

«На жаль, ми не можемо допомогти всім. На КПВВ Станиця Луганська все ще продовжуються роботи зі встановлення сервісної зони. Ми сподіваємося, що після цього співробітники Фонду матимуть приміщення та технічні засоби для надання такої допомоги. З цієї причини сьогодні на цьому пункті немає і представника контактної групи — тимчасово немає приміщення для фахівця», – повідомили правозахисники.

Як вказують у БФ «Право на захист», таких ситуацій можна уникнути, якщо всі громадяни, що перетинають лінію розмежування будуть знати:

  • перед початком подорожі необхідно пересвідчитись, що електронна перепустка чинна;
  • електронні перепустки можуть бути видалені з бази, якщо допущена помилка при внесенні особистих даних, наприклад, одна літера в імені чи прізвищі;
  • електронна перепустка не може бути чинною наступного дня після подачі – оформлення займе до 15 днів. Звертайте увагу: в електронному кабінеті має світитися «дійсний», а не «в обробці»;
  • право на оформлення електронної перепустки у прискореному режимі мають люди, що прямують на лікування, догляд за родичами, похорони, після зміни паспорта тощо. При цьому з собою мають бути документи, що підтверджують будь-який з вищенаведених фактів. Якщо є сумніви, варто перед початком подорожі проконсультуватися.

Як повідомлялось, правозахисники нагадали, що громадянам, які планують перетинати лінію розмежування на Донбасі, треба обов’язково перевірити наявність чинної електронної перепустки. При цьому важливо знати, що перепустка для перетину КПВВ має термін закінчення, а безстроковими є тільки ті, які були оформлені після 28 березня 2019 року.

Оформити перепустку можна на електронному порталі державних послуг iGov або на сайті Служби безпеки України. Треба заповнити спеціальну форму, авторизуватись, заповнити всі необхідні поля. На сайті СБУ можна відстежувати процес розгляду заявки. Такий процес повинен займати не більше 10-15 днів. В подальшому на електронну пошту прийде підтвердження про те, що вам дозволяють виїзд на непідконтрольну територію, або відмова із зазначенням її причини. Після того, як громадянин отримає підтвердження, потрібно визначитися з маршрутом руху. Також потрібно пам’ятати, що уповноважені особи на КПВВ перевірятимуть документи і мету поїздки.

Через КПВВ на Донбасі не пропускатимуть людей, чия електронна перепустка перебуває в обробці.

Нагадаємо:

  • Правозахисники нагадали правила оформлення дозволів на в’їзд до тимчасово окупованих територій Донбасу через КПВВ на лінії розмежування, які з 28 березня 2019 року видаються без обмеження терміну дії.
  • Правозахисник звернув увагу громадян, що у дозволу на перетин КПВВ на лінії розмежування на Донбасі, який видає СБУ, є визначений термін дії, хоча пропуск і називають «безстроковим».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine