Після заходу в Чорне море есмінця США російські військові провели навчання з ракетними стрільбами

Після заходу в Чорне море есмінця США USS Arleigh Burke російські військові провели навчання з ракетними стрільбами: мобільні берегові протикорабельні ракетні комплекси (БПКРК) «Бал» і «Бастіон» ракетно-артилерійського з'єднання Чорноморського флоту РФ провели навчання зі знищення кораблів умовного супротивника в акваторії Чорного моря.

Ракетний эсмінець США USS Arleigh Burke DDG 51 Фото: twitter.com/USNavyEurope

Про це повідомляється на сайті Міноборони РФ.

«У ході навчання дивізіони БПКРК «Бал» та «Бастіон», дислоковані на території півострова Тамань, здійснили марші до позиційних районів та відпрацювали дії з інженерного обладнання та маскування позицій. Потім розрахунки комплексів виявили надводну мету, ідентифікували та взяли її на супровід», – сказано в інформації відомства.

Як повідомляє командування, завершилося навчання «приведенням комплексів до бою та відпрацювання алгоритму дій щодо завдання ракетного удару по кораблю з подальшою зміною стартових позицій і повторенням ракетних ударів».

«Ураження морської мети умовного супротивника бойовими розрахунками пускових установок була проведена з виконанням електронних ракетних пусків», – повідомили у відомстві.

USS Arleigh Burke – перший есмінець цього типу. Названий на честь адмірала Арлі Альберта Берка (1901-1996), котрий воював на Тихому океані під час Другої світової війни. Спущений на воду у 1989 році, введений до складу флоту у 1991 році. У 2003 році брав участь в операції «Непохитна свобода» і завдав ракетних ударів по цілях в Іраку.

Корабель озброєний двома пусковими установками системи протиракетної оборони Aegis («Іджіс») та крилатими ракетами Tomahawk («Томагавк»), які можуть оснащуватися ядерними боєголовками, та протикорабельними ракетами Harpoon («Гарпун»). Також на борту корабля розміщується вертоліт SH-60 Seahawk. Екіпаж есмінця – 337 осіб (у тому числі 23 офіцери).

Повна водотоннажність есмінця – 8,8 тис. тонн, довжина – 154 м, ширина – 20,1 м, осадка – 9,3 м. Чотири газові турбіни потужністю 108 тис. к.с. дозволяють розвивати кораблю швидкість до 32 вузлів (близько 60 км/год).

Нагадаємо:

  • 30 жовтня 2021 року американський ракетний есмінець USS Porter (DDG78) типу Arleigh Burke у рамках планового патрулювання увійшов до Чорного моря для взаємодії з партнерами по НАТО. За ним вели стеження кораблі Чорноморського флоту РФ.
  • 1 листопада 2021 року флагман Шостого флоту ВМС США штабний корабель USS Mount Whitney увійшов до Чорного моря для проведення операцій із партнерами по НАТО.
  • 11 листопада 2021 року розвідувальна авіація країн НАТО активно здійснювала польоти вздовж чорноморського узбережжя РФ і окупованого Криму. У Росії занервували та заявили, що підняли у повітря винищувач Су-30.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine