Верховна Рада продовжила дію закону про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО

Верховна Рада ухвалила закон №6342 «Про внесення зміни до статті 1 Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей». Документ продовжує до 31 грудня 2022 року закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, до яких належать райони, міста, селища, села, що визначаються рішенням парламенту.

Стаття 10 відповідного закону передбачає, що особливий порядок місцевого самоврядування реалізується виключно органами місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах.

Проте особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу набуде чинності лише після «виведення всіх незаконних збройних формувань, їх військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України».

Ініціатори документу вважають, що «прийняття законопроєкту як закону сприятиме мирному врегулюванню ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей на основі принципів та норм міжнародного права і Статуту ООН».

Нагадаємо:

  • 16 вересня 2014 року Верховна Рада прийняла закон про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО. Він набрав чинності 18 жовтня 2014 року терміном на 3 роки. Документ передбачає, що особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу вступає в силу тільки «після виконання всіх умов, викладених у статті 10 закону, зокрема в частині, що стосується виведення всіх незаконних збройних формувань, їх військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України».
  • 17 березня 2015 року Верховна Рада внесла зміни в закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей. Згідно з прийнятими змінами, особливий порядок в ОРДЛО почне діяти тільки після проведення там позачергових виборів, відповідно до Конституції України.
  • Верховна Рада продовжувала на рік дію цього закону у 2017 році, в 2018 році, в 2019 році та в 2020 році.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine