«Справа» Єсипенка: ФСБшник Коровін відхрестився від відео затримання, а експерт Галкін плутає гранату з міною

Новини
Есипенко
Владислав Єсипенко Скріншот відео ЦГЗ ФСБ РФ / ТАСС

«Сімферопольський районний суд» в окупованому Криму у «справі» фрілансера «Радіо Свобода» Владислава Єсипенка, обвинуваченого російськими окупантами у незаконному виготовленні вибухового пристрою, допитав оперативника ФСБ Дениса Коровіна, який затримував Єсипенка, і експерта з вибухових пристроїв Ігоря Галкіна.

Про це повідомляє видання Ґрати.  

Під час десятого засідання «Сімферопольського районного суду» у «справі» фрілансера «Радіо Свобода» в Криму Владислава Єсипенка відбувся допит свідків – оперативника ФСБ Дениса Коровіна, який затримував Єсипенка, і експерта з вибухових пристроїв Ігоря Галкіна.

Деніс Коровін не зміг пояснити суду, де подівся відеореєстратор з автомобілю Єсипенка після затримання. Свідок стверджував, що відеореєстратора в авто не було взагалі. Натомість, адвокат Тарас Омельченко вказав, що на відео оперативної зйомки затримання Єсипенка, яке було розповсюджено окупаційними ЗМІ, видно, що відеореєстратор в авто є. Коровін наполягав, що йому про оперативну зйомку затримання нічого не відомо, а «суддя» переконував адвоката, що відео не існує. 

Експерт експертного підрозділу кримського управління ФСБ Ігор Галкін під час допиту стверджував, що Єсипенко нібито «переробив гранату на міну», причому весь процес переробки звівся до прив’язування до гранати волосіння. Водночас, він називав її «саморобним вибуховим пристроєм», підкреслюючи, що Єсипенко її «не виготовляв, а переробляв».   

Як повідомлялось, 6 липня 2021 року «Сімферопольський районний суд» продовжив арешт Владиславу Єсипенку до 18 грудня 2021 року.

15 липня 2021 року на засіданні «Сімферопольського районного суду» оголосили обвинувальний висновок у кримінальній справі стосовно Владислава Єсипенка. Журналіст провину не визнав.

6 вересня 2021 року «Сімферопольський районний суд» допустив митрополита Сімферопольського і Кримського ПЦУ Климента в якості громадського захисника Владислава Єсипенка.

Нагадаємо:

  • 10 березня 2021 року в Криму співробітники ФСБ затримали двох учасників акції до дня народження Тараса Шевченка, що відбулася в Сімферополі 9 березня, – Єлизавету Павленко і Владислава Єсипенко, які покладали квіти до пам’ятника Шевченку. 12 березня про їх затримання повідомило видання Крим.Реалії.
  • 16 березня ФСБ повідомила про затримання Владислава Єсипенка, заявивши, що він нібито працює на Службу зовнішньої розвідки України і що в його машині знайшли вибуховий пристрій. «Київський райсуд» Сімферополя заарештував Єсипенка до 11 травня 2021 року, він підозрюється за ч.1. ст.223.1 Кримінального кодексу РФ (незаконні виготовлення, переробка або ремонт вогнепальної зброї, його основних частин (за винятком вогнепальної зброї обмеженого ураження), а так само незаконне виготовлення боєприпасів).
  • 6 квітня 2021 року «Верховний суд Криму» відхилив апеляційну скаргу на арешт Владислава Єсипенка. На засіданні журналіст розповів подробиці того, як його після затримання 10 березня катували російські силовики, щоб вибити зізнання про нібито роботу на українську розвідку.
  • На початку травня 2021 року стало відомо, що в Криму Владиславу Єсипенко інкримінують ще одне обвинувачення – за ст. 222 КК РФ (Незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, його основних частин, боєприпасів).