В Ощадбанку повідомили, скільки клієнтів на Донеччині не забрали свої перевипущені картки

Новини
Фото: oschadbank.ua

На Донеччині станом на початок грудня у відділеннях Ощадбанку знаходиться 114 тисяч перевипущених банківських карток, які досі не забрали клієнти, включаючи пенсіонерів зі статусом вимушено переселених осіб (ВПО). Банк працює над тим, щоб продовжити термін прострочених карток до 31 березня 2022 року.

Про це повідомила начальниця Донецького обласного управління Ощабанку Світлана Івенко, повідомляє сайт «Новости Донбасса».

«У відділеннях Ощадбанку Донецької області кількість неотриманих карток – 114 тисяч. У тому числі хочу зазначити, що неотримані електронні пенсійні посвідчення – 36 тисяч, які чекають на своїх клієнтів», – сказала Івенко.

Загалом на Донеччині зареєстровано 264 100 пенсіонерів-переселенців.

Івенко зазначила, що зараз Ощадбанк працює над тим, щоби продовжити термін дії прострочених карт пенсіонерів-переселенців до 31 березня 2022 року.

Водночас вона закликала клієнтів забирати свої перевипущені картки у відділеннях Ощадбанку, де вони зберігатимуться до закінчення карантину.

Як повідомлялось, 10 листопада 2021 року представниця української делегації у соціально-економічній підгрупі у Тристоронній контактній групі Вікторія Страхова проінформувала, що Україна планує продовжити дію карток Ощадбанку для пенсіонерів, що проживають на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей.

Нагадаємо:

  • З 1 січня 2022 року Ощадбанк припинить автоматичне продовження терміну дії платіжних карток переселенців. При цьому Ощадбанк обіцяє не блокувати до нового року банківські карти пенсіонерів-переселенців, термін дії яких закінчується під час карантину. Попередні півтора року їхня дія продовжувалася через те, що окупаційні «адміністрації» в ОРДЛО блокують роботу КПВВ на лінії розмежування.
  • В Ощадбанку пояснили, що скасування автоматичного продовження дії карток для переселенців та мешканців ОРДЛО не означає, що люди втратять свої гроші. Кошти залишаються на рахунку у клієнта і чекатимуть на нього. Якщо клієнт звернеться після 1 січня 2022 року, він отримає нову картку замість простроченої та отримає всі кошти, які є на його рахунку.
  • Дія прострочених платіжних карток для внутрішньо переміщених осіб може бути продовжена і після 31 грудня 2021 року. При цьому перевипуск карток триває, їх щомісяця доставляють до банківських відділень.
  • Правозахисник пояснив, що для пенсіонерів-внутрішньо переміщених осіб з ОРДЛО, яким потрібно замінити прострочені картки Ощадбанку, головна проблема зараз полягає не в ідентифікації, оскільки на період карантину вона не застосовується, а в тому, що нову картку потрібно отримати особисто, для чого треба прибути на підконтрольну територію України, тоді як окупанти фактично заблокували роботу КПВВ на лінії розмежування.