Апеляція у справі активіста Ільвера Аметова: справу повернули до суду першої інстанції

Новини
Судак, Ільвер Аметов (в центрі) Фото: Facebook Крымская солидарность

Так званий «суддя» «Верховного суду Криму» розглянув апеляційну скаргу у кримінальній справі кримськотатарського активіста Ільвера Аметова, якого звинуватили у незаконному зберіганні зброї. Справа повернута до «суду» першої інстанції.

Про це повідомляє Кримська правозахисна група.

«Суддя» Олег Лебідь повернув справу до «Судакського міського суду» для усунення недоліків. Як розповів після засідання адвокат Олексій Ростовцев, під час розгляду скарги з’ясувалося, що у матеріалах справи відсутній протокол одного із судових засідань.

«Судакський міський суд» повинен додати відсутні матеріали або, у разі їх відсутності, розпочати розгляд знову.

Як повідомлялось, «Судакський міський суд» визнав винним активіста національного руху кримських татар Ільвера Аметова й ухвалив йому покарання — вісім місяців обмеження свободи.

На думку експертів Кримської правозахисної групи, окупаційна влада Криму переслідує Ільвера Аметова за можливу його участь у Меджлісі, тому що фактично до окупації активіст був членом представницького органу кримськотатарського народу.

Нагадаємо:

  • 27 вересня в окупованому Криму російські силовики провели обшук в будинку і приміщенні кафе, яке належить голові Судакського регіонального меджлісу, ветерана кримськотатарського руху Ільвера Аметова. Після обшуку поліцейські відвезли з собою експонати домашнього музею: старовинну зброю, предмети культури, побуту та історії кримських татар, які Алієв колекціонує понад 20 років. Як обгрунтування для проведення «оперативно-розшукового заходу» російські поліцейські пред’явили розпорядження «міністра внутрішніх справ по Республіці Крим», з якого випливає, що в діях Аметова нібито вбачаються «ознаки діяння, передбаченого ст.ст. 238 ч.1 (виробництво, зберігання, перевезення або збут товарів і продукції, виконання робіт або надання послуг, що не відповідають вимогам безпеки) 282.2 ч.1 (організація діяльності екстремістської організації), 280 ч.1 (публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності) КК РФ».
  • Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров назвав обшук, який провели російські силовики у Ільміра Аметова, новим витком репресій щодо кримських татар на півострові.
  • Слідчі Главку Нацполіції в АРК та Севастополі відкрили кримінальне провадження за фактом проведення незаконних обшуків російськими силовиками в окупованому Криму в усіх помешканнях Ільміра Аметова.